Toshiba satelite a 105

(Mikus231) #1

Witam od dluzszego czasu mam problem z laptopem firmy toshiba satelitte a 105 , problem tkwi w tym ze wiesza mi system a windows mam oryginalny z dyskiem wystepuja problemy z 5 razy robilem format ....smieszne jest to ze nie moge normalnie z formatowac tyylko na szybkiego inaczej z 4 dni by mi to zajelo a to chyba nie jest normalne jest jakis program ktory sprawdzil by co jest zle ? i ewentualnie czy mozna naprawic? domniewam ze to moze byc przyczyna dysku... co myslicie w ogole o tym laptopie? nie wiem czy inwestowac w niego

(Jacek Bydgoszcz) #2

Wygląda na uszkodzenie dysku,tzw. badsectory.Do ich usunięcia najlepszy jest HDD Regenerator,ale niestety jest płatny.Oczywiście nie ma 100 procentowej pewności,że wszystko naprawi ale spróbować można.

(Mikus231) #3

wlasnie go wczoraj mialem i probowalem cos tam przyrobil ale na tym sie skonczylo ... nie da sie jakos skrocic dysku ? wiesz po ucinac pare mega uszkodzonych plikow ?

(Jacek Bydgoszcz) #4

Ja kiedyś uratowałem tym programem dysk w laptopie,miał sporo uszkodzonych sektorów i też można było tylko wykonać szybkie formatowanie.Program naprawił wszystko ale trwało to kilka godzin.Co do skracania dysku to nie wiadomo jak uszkodzone sektory są porozmieszczane na dysku.Mogą być w kilku miejscach więc "ucinanie" dysku to niezbyt dobre rozwiązanie.

(kostek135) #5

Spróbuj w uruchom (start-> uruchom) wpisać: chkdsk /r. Być może będzie potrzebne ponowne uruchomienie kompa. Przed podniesieniem systemu zostanie wykonany check (scan) disk. Powinien on znaleźć bad sectory.

Co do "ucinania" dysku to programy te można powiedzieć , że tak robią. Usuwają bad'y z obiegu. To że będzie uszkodzony w kilku miejscach, to powstaną przerwy w spójności. Jednak metoda ta skutkuje na krótką metę, bo dysk będzie psuł się dalej. Trzeba pomyśleć nad wymianą.

(Mikus231) #6

tez mi sie tak wydaje wszystko robilem juz wczesniej co tu ujete poprostu przewozilem laptopa z 4h autobusem i pociagiem i chcialem go odpalic w nie temperaturze pokojowej od tego czasu tak sie porobilo wiem o tym ze tak nie wolno heh ... namowil mnie kolega i mam :slight_smile: wiec mysle ze to przez to bo od tamtego momentu tak sie dzieje jeszcze jak mialem viste porazka ten system w ogole byl ,zastanawia mnie jedno czy jak bede robil format kiedys bo teraz nie zamierzam nie na szybkim tylko normalnym trybie to poczekam z 2 dni az skonczy ciekaw jestem czy to cos pomoze dzieki chlopaki za pomoc myslalem ze cos jeszcze sie dowiem ale oki :slight_smile: temat uwazam za zamkniety :slight_smile: