Toshiba satelite a 105

Witam od dluzszego czasu mam problem z laptopem firmy toshiba satelitte a 105 , problem tkwi w tym ze wiesza mi system a windows mam oryginalny z dyskiem wystepuja problemy z 5 razy robilem format …smieszne jest to ze nie moge normalnie z formatowac tyylko na szybkiego inaczej z 4 dni by mi to zajelo a to chyba nie jest normalne jest jakis program ktory sprawdzil by co jest zle ? i ewentualnie czy mozna naprawic? domniewam ze to moze byc przyczyna dysku… co myslicie w ogole o tym laptopie? nie wiem czy inwestowac w niego

Wygląda na uszkodzenie dysku,tzw. badsectory.Do ich usunięcia najlepszy jest HDD Regenerator,ale niestety jest płatny.Oczywiście nie ma 100 procentowej pewności,że wszystko naprawi ale spróbować można.

wlasnie go wczoraj mialem i probowalem cos tam przyrobil ale na tym sie skonczylo … nie da sie jakos skrocic dysku ? wiesz po ucinac pare mega uszkodzonych plikow ?

Ja kiedyś uratowałem tym programem dysk w laptopie,miał sporo uszkodzonych sektorów i też można było tylko wykonać szybkie formatowanie.Program naprawił wszystko ale trwało to kilka godzin.Co do skracania dysku to nie wiadomo jak uszkodzone sektory są porozmieszczane na dysku.Mogą być w kilku miejscach więc “ucinanie” dysku to niezbyt dobre rozwiązanie.

Spróbuj w uruchom (start-> uruchom) wpisać: chkdsk /r. Być może będzie potrzebne ponowne uruchomienie kompa. Przed podniesieniem systemu zostanie wykonany check (scan) disk. Powinien on znaleźć bad sectory.

Co do “ucinania” dysku to programy te można powiedzieć , że tak robią. Usuwają bad’y z obiegu. To że będzie uszkodzony w kilku miejscach, to powstaną przerwy w spójności. Jednak metoda ta skutkuje na krótką metę, bo dysk będzie psuł się dalej. Trzeba pomyśleć nad wymianą.

tez mi sie tak wydaje wszystko robilem juz wczesniej co tu ujete poprostu przewozilem laptopa z 4h autobusem i pociagiem i chcialem go odpalic w nie temperaturze pokojowej od tego czasu tak sie porobilo wiem o tym ze tak nie wolno heh … namowil mnie kolega i mam :slight_smile: wiec mysle ze to przez to bo od tamtego momentu tak sie dzieje jeszcze jak mialem viste porazka ten system w ogole byl ,zastanawia mnie jedno czy jak bede robil format kiedys bo teraz nie zamierzam nie na szybkim tylko normalnym trybie to poczekam z 2 dni az skonczy ciekaw jestem czy to cos pomoze dzieki chlopaki za pomoc myslalem ze cos jeszcze sie dowiem ale oki :slight_smile: temat uwazam za zamkniety :slight_smile: