Toshiba Satelite A300 i zinegrowana grafika

Mam laptopa jak w temacie lecz zauważyłem że karta graficzna ma przydzielone 1347MB pamięci… Jak mogę to zmienić? Dodam że na laptopie jest vista 32bitowa a sam laptop ma 4GB RAM

Poszukaj odpowiedniej opcji w Biosie, powinna tam być możliwa zmiana rozmiaru współdzielonej pamięci.

przydział jest dynamiczny w momencie gdy jest wymagany, nie ma sensu ograniczać, nawet nie jest to pewnie możliwe, ale zajrzyj do panelu intela w panelu sterownia.

w biosie właśnie nie zauważyłem możliwości zmiany co mnie zdziwiło…

ale skoro jest dynamiczny to nie powinien zwiększać się w momencie gdy jest to konieczne? Tu wspomniane prawie 1,5GB to jest w stanie spoczynku gdy nic nie robię a myślę że przydałoby się więcej dla systemu… Na tym laptopie nie gram w żadne gry, jest używany wyłącznie do internetu i prac typowo biurowych, czasem jedynie jakiś film obejrzę

a skąd to twierdzenie, że zużywa 1,5 gb ramu ?? przecie tyle ciągnie VISTA :slight_smile:

w everescie gdy wejdę w zakładkę z kartą graficzną jest napisana przydzielona ilość pamięci :slight_smile:

zrozumiałem że jeśli tyle przydzielono to jest ona niedostępna dla samego systemu