Toshiba satelite l350 problem ze startem


(Bednar87) #1

Otóż przed 10 minuty wyłączyłem laptopa przytrzymując przycisk power i teraz jak go włączam pojawia się normalnie ekran powitalny toshiba i komunikaty jesli to tak mozna nazwac : press f2 to bla bla i press f12 to bla bla. Co kolwiek nie wcisne to nic sie nie dzieje i potem komp przechodzi do czarnego tla z bialym , niemigającym, underscorem w lewym gornym rogu i tam sie zawiesza calkowicie. Jest na gwarze itd, ale moze da sie problem rozwiazac samemu?:frowning: Co myslicie?


(Xeon Bloomfield) #2

Chyba zepsułeś partycję systemową (bootowalną) robiąc Hard Reset...

Na to chyba jedynie reinstalacja pomoże.


(Bednar87) #3

ale nie za bardzo mam jak. Jak wloze plytke z winda to sama sie nie bootuje a wciskanir fxxxx klawiszy przy starcie nic nie daje :frowning:


(Xeon Bloomfield) #4

Przytrzymaj / wciskaj F12 podczas uruchamiania laptopa, powinno się wyświetlić menu z wyborem urządzenia do wystartowania. Wybierz napęd optyczny i powinna się włączyć płyta. Wtedy wyskoczy biały napis na czarnym tle (prawdpodobnie po angielsku) żeby wcisnąć dowolny klawisz, wciskasz i ładuje się instalator.

Nie jestem pewien, ale może naprawa MBR bez formatowania i stawiania nowego systemu pomoże...

Poczekaj na wypowiedź innych w tej sprawie, bo nie jestem pewien tej teorii...


(Bednar87) #5

jak wciskam f12 podczas startu to nic sie nie dzieje..... żadnej reakcji. przytrzymywanie tez nic nie daje :frowning:


(Monczkin) #6

Bednar87 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978