Toshiba Satellite A200-1MY z visty na xp - jak to zrobić?

Jak w temacie. czy potrzebuje coś dodatkowego np.sterowniki czy po instalacji nowego systemu xp będzie wszystko ok. Bardzo proszę o insrtukcje

jak zrobić to krok po kroku.

sprawdź tutaj czy są sterowniki do XP

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … service=CE

jeśli nie instalujesz z płyt lub partycji Recovery to będziesz potrzebował sterowniki

ale jaki mam wybrac model , tam jest troszkę typu A200 ?

wpisz w Google

Toshiba A200-1MY

to się dowiesz

z tego co widziałem większość sterowników jest :slight_smile:

marmazi75 odwracasz laptopa, tam masz naklejkę z informacją. :wink:

no tak Lazikar masz w 100% racje :oops: , a mógłby mi ktoś wypisać spis sterowników jakie potrzebuje do tego modelu. Wiem, na stronie ze sterownikami jest tego full i nie wiem za bardzo co jest najpotrzebniejsze . Z góry dziękuje

będziesz miał nieznane urządzenia w Menadżerze urządzeń i wtedy będziesz wiedział co jeszcze potrzebujesz

dla pewności ściągnij wszystkie dostępne dla danego modelu, umieść je w jednym katalogu i w razie potrzeby bez problemu z nich skorzystasz :slight_smile:

pozdrawiam

marmazi75 kliknijwpisz swój model system itp. i masz.

przecież to samo podałem juz na początku

najbezpieczniej ściągnąć wszystkie dostępne dla PSAE3E i później w razie potrzeby instalować

czy Kraj i Język ma jakieś znaczenie? Jeżeli w obu zaznaczę polski to będzie git?

Jednak jak widzisz kolega nadal pyta wiec teraz juz zapewne wie na 100% jakie mu są potrzebne.

Tak, jednak sprawdź też wszystkie

Tak.

na dziś wystarczy , biorę sie za ściąganie sterowników , ale jutro pewnie dam o sobie znać. Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 22:07

Najważniejsze pytanie : czy mam coś przestawiać w biosie???

zobacz czy masz bootowanie z CD ustawione, jeśli tak to nie musisz nic ustawiać

Niestety mam problem.Potrzebuje sterowników sata , ponieważ laptop podczas instalacji xp nie widzi dysku. Ma ktoś może dostęp do nich i ewentualnie jak dalej należ postepować

marmazi75 poszukaj na stronie producenta dysku.

kurcze , szukam i szukam i znaleźć nic nie mogę :frowning:

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 10:44

“…ale to przecież laptop, nie ma napędu dyskietek, F6 nic nie da, musisz sterownik SATA zintegrować z instalką Windy, za pomocą nLite.” takie coś znalazłem na jakimś forum i jeszcze to "…albo druga metoda - skołować od kogoś napęd FDD pod USB " .Ponoć można sterowniki wrzucić na pendriva i podłączyć do laptopa, ale ja kurcze nadal nie ich mogę znaleźć .

sterowników do SATA nie szuka się na stronie producenta dysku, to są sterowniki do chipsetu

poczytaj

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 9469#19469

sprawdź tym jaki masz chipset

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184

ale najpierw wyłącz opcję SATA Native Support w BIOSie, to powinno pomóc

jeśli nie to integracja sterwoników za pomocą nLite

Nadal mam problemy. teraz mam w menadżerze urządzeń dwa wykrzykniki (xp już zainstalowałem) jeden przy MODEM DEVICE ON HIGH DEFINITION AUDIO BUS a drugi przy KONTROLER SIECI. Dodam , że sterowniki ze stronki Toshiby instalowałem i z tymi dwoma mam nadal problem.

jak rozwiązałeś problem?

Modem Driver i LAN Driver instalowałeś?