Toshiba Satellite A300-1MQ Format Vista Sterowniki

Witam,

Zamierzam sformatować dysk. Dysk mam podzielony na dwie partycje po 115GB. Mam zainstalowanego Windows Vista Home Edition Service Pack 1. Oczywiście płyty nie mam a miałem oryginał bo mam kodzik. Nie mam czy jest sens przerabiać go na XP czy zostać przy Vista. Mam również problem ponieważ po formacie wszystkie sterowniki nowe będę musiał zainstalować a nic nie posiadam. Model produktu to : PSAG8E-01600FPL. Instalowanie Windowsa nie będzie chyba problemem mimo to że to mój 1 format :smiley: Liczę na pomoc w tej sprawie :slight_smile:

Pozdrawiam

co do sterowników ściągasz DriverMax lub DriverBackup! robisz kopie obecnych sterów i przywracasz kopie sterów, po formacie

co do płyty z systemem ściągasz z neta lub od znajomego instalujesz bez podania klucza ( możesz wpisać klucz jak chcesz) po zainstalowaniu system wyświetli ci okienko z pytanie o aktywacje powinno aktywować bez problemów

Cześć,

na twoim miejscu zostałbym przy Vista - XP to już nie ukrywając stary system, który traci wsparcie od Microsoftu.

Załatw od kogoś płytę z wersją systemu, którą posiadasz (np. Vista Home Premium), zainstaluj i aktywuj używając kodu spod naklejki.

Co do sterowników, to nie robiłbym tak, jak radzi pawko_86 , tylko ściągnął sterowniki ze strony producenta, gdyż te, które posiadasz mogą być stare, a warto by było mieć najnowsze (oczywiście jeżeli nie będą sprawiać żadnego problemu)

:arrow: strona producenta ze sterownikami - trzeba wklepać swój model laptopa

Pozdrawiam!

Oczywiście po reinstalacji nie zapomnij zainstalować wszystkich poprawek do Visty :slight_smile:

Powodzenia w reinstalacji :wink:

Powinieneś mieć partycję recovery (wciskasz F8).

Co do Visty vs XP to ostatnio z ciekawości instalowałem XP na oddzielnej partycji. Wydajność podobna, połowa urządzeń nie działała bez sterowników w ogóle (WiFi, LAN). Co do Visty to po pewnych optymalizacjach można z niej nawet dobrze korzystać (przyjemnie).

Przede wszystkich wyłączyć: indeksowanie plików dla partycji C: (systemowej), wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci, wyłączyć (w msconfig.exe) wszelkie pierdoły (zwłaszcza Toshiba FlashCards, aplet od kamery, online product information, toshiba vista registration component - które potrafią zamulać bardzo system) + wedle własnego uznania (np. niektóre moduły Apple jeśli korzystasz). Z antywirusów polecam Avire Free - bardzo lekka nie obciąża laptopa i baterii. Tyle.

Jestem odmiennego zdania - zmieniłem z Visty na XP (obydwa bez zbędnego Toshibowskiego syfu).

Na początku miałem z całym niepotrzebnym szrotem, zainstalowałem od nowa Vistę. Było z 60% lepiej, ale i tak nie to, co chciałem i poszedłem do XP.

Jedyna różnica z autorem tematu a mną jest taka, że ja mam A200, a autor A300, ale kolosalnej różnicy jakoś nie ma :wink:

Wszystko OK. Teraz potrzebuję sterów do Karty graficznej bo rozdzielczość mam tylko 2 do wyboru i ikonki i ogolnie pulpit wydaje mi sie jakiś zaduży. Nie wiem jak one sie nazywaa i znaleść ich nie mogę ;/ Prosze o pomoc ;D