Toshiba Satellite A300 nie uruchamia się obraz na matrycy

Dostałem uszkodzony laptop Toshipa Satellite A300, w którym nie uruchamia się ekran. Podłącznie do zewnętrznego monitora działa bez problemu. Czy jest możliwość naprawy jeżeli tak to na co zwracać uwagę i co zrobić?

jasne że istnieje możliwość naprawy tego kompa. spróbuj przełączyć źródło w ustawieniach może to pomoże ( w win7 przytrzymaj klawisz WINDOWS i naciśnij “p”) w innych systemach musisz się troszkę pobawić w sutawieniach, panel sterowania -> ekran -> podłącz monitor tam jest opcja wyboru źródła. jeśli to nie zadziała a jesteś troszkę obyty ze sprzętem możesz rozkręcić laptopa i zobaczyć czy matryca jest prawidłowo podpięta, czy inwerter na matrycy jest podpięty, ewentualnie podpiąć je ponownie. Tylko ostrożnie bo ewentualne uszkodzenie inwertera+wymiana całej matrycy bądź inwentera. jeśli to nie zda egzaminu to zostale tylko opcja sprawdzenie matrycy gdzieś indziej, lub wiązki LVDS. a później to raczej tylko wymiana

powodzenia

Nie mam dysku twardego. Uruchamiam obraz tylko przez monitor zewnętrzny. Mam do dyspozycji Linuxy Livecd. Puppy Linux i w miarę Ubuntu.