Toshiba Satellite C650D-11K - Jak przywrócić obraz fabryczny systemu bez posiadania płytek

Witam,

 

jestem tu nowa, więc nie wiem, czy napisałam w dobrym miejscu i tak, jak trzeba. 

Ostatnio komputer zaczął mi działać coraz wolniej i chciałabym reinstalować system do stanu, który był przy zakupie. Wiem, że można zrobić to przy pomocy partycji Recovery, nawet mam ze strony Toshiby, jak to zrobić. Problem jest taki, że kiedy gdzieś rok temu chciałam zgrać system na płytę jakimś dołączonym programem wyskakiwał mi błąd i nie dało się dokończyć nagrywania. Stwierdziłam “trudno”, minął rok i teraz nie wiem, czy na pewno mam wszystkie potrzebne pliki w tym folderze, żeby przeprowadzić tę ponowną instalację. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy jest tam wszystko? Nie chciałabym zostać nagle bez komputera. Ewentualnie, czy gdzieś można ściągnąć sam system Windows tak, żeby wpisać kod z naklejki, chociaż wolałabym nie musieć samej sobie radzić ze wszystkimi sterownikami. 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Laptop Toshiba Satellite C650D-11K Windows 7 Home Premium 64 bit

Możesz zrobić obraz systemu za pomocą paragona , i przywrucic orginał zpartycji recovery a jeżeli coś niewyjdzie to masz ten(wczesniejsz) obraz na innny dysku.

O jaki program konkretnie chodzi? Byłabym wdzięczna za pełną nazwę chociaż, bo wpisując “paragon” znalazło się sporo różnych.

przy rozruchu systemu wciśnij F8