Toshiba Satellite L30 - brak sterowników do wifi


(Marcinek37) #1

Mam bardzo starego laptopa, w którym musiałem zrobić reinstalację - z Visty na XP.

Okazało się, że nie działa wifi. Karta graficzna i dźwiękowa działają, bo zainstalowałem odpowiednie sterowniki, ale z wifi mam spore problemy.

W "uruchom" wpisałem frazę: "dxdiag", by upewnić się, czy na pewno mowa o tym modelu.

Pobrałem sterowniki atheros-wlan-xp-9204190 i zainstalowałem. Wtedy w menadżerze urządzeń Windows zaczął widzieć to urządzenie (http://images.tinypic.pl/i/00332/46uxa4xghh1f.jpg), ale ono nadal odmawia posłuszeństwa.

Gdy w połączeniach sieciowych uruchamiam to połączenie, w rogu jest czerwony krzyżyk i nie widzi ono żadnych sieci oraz pokazuje się dziwny komunikat:

Samo urządzenie jest uruchomione, bo świeci się pomarańczowa lampka

Mam pytania:

  1. czy na pewno zainstalowałem dobry sterownik? jeśli nie, to mam zacząć od jego usunięcia?

  2. skoro tak, to który sterownik mam pobrać? Gdy wchodzę na stronę: http://www.toshiba.eu/innovation/downlo ... service=EU

nie widzę nawet mojego modelu - mój nazywa się L30, a tam zaczyna się od L300, ale nawet, jak przyjmiemy, że to L300 i za rodzaj sterownika wybieram Wirellass LAN Driver, to wyskakuje jedynie jeden sterownik (http://www.toshiba.eu/innovation/downlo ... anguage=42), którego nie da się pobrać (http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 33831.html), bo system przekierowuje mnie na inną stronę (https://aps2.toshiba-tro.de/wlan/).

Właśnie po wejściu na tę stronę, pobrałem ww. sterownik (można zobaczyć listę tutaj: https://aps2.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads)

Po prostu nie wiem, co mam zrobić...


(tomnatom) #2

Próbowałeś te sterowniki :

http://www.nodevice.com/driver/AR5005G/ … nload_form


(Marcinek37) #3

w końcu znalazłem sterowniki tutaj: http://www.station-drivers.com/page/atheros.htm (everest podał mi dokładną nazwę sprzętu)