Toshiba Satellite L300 nie dzialający LCD


(juskin) #1

Witam,

 

Nie znam niestety szczegółów co się dokładnie stało ale fakt jest taki że w laptopie nie działa LCD. Po podpięciu laptopa do tv system funkcjonuje normalnie jednak przy próbie wykrywania monitorów widzi tylko zewnętrzny.  Zanim zdecyduje się na zakup nowej matrycy chciałbym się Was poradzić czy są jeszcze jakieś opcje do sprawdzenia czy to na pewno wina matrycy.

 

 


(JNJN) #2

A można wejść do biosu i wyświetla się?

 

Może taka bzdeta jak klawisz Fn+ F…

 

 

Edit:

 

Jak dalej problem: odłącz wszystkie kable od niego i wyjmij dysk i powinien wejść do biosu.

 

Jak dalej problem i działa laptop z monitorem zewnętrznym, w pierwszej kolejności problem braku styku lub uszkodzona taśma łącząca płytę z matrycę, później problem podświetlania matrycy i matryca.


(juskin) #3

@JNJN Do biosu można wejść ale tylko i wyłącznie z podłączonym monitorem zewnętrznym. Kombinacja klawiszy FN + F5 działa w ten sposób że przełącza monitor zewnętrzny na LCD jednak po zniknięciu obrazu z tv na LCD nic się nie dzieje. Spróbuje otworzyć i zobaczyć jak wygląda podłączenie taśmy.

 

Dziękuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

 

Edit: Znajduje mi “dostępne wyjście ekranowe na: mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family” czy to może oznaczać że matryca jest wypięta?


(JNJN) #4

? trzeba sprawdzić od wtyczki na płycie do matrycy.


(Chojinka) #5

dużego pola manewru nie masz. uszkodzone gniazdo, taśma, matryca lub grafika częsciowo - gdzieś po drodze ale pewnie LCD. Poszukaj serwisu co mógłby pożyczyć taśmę, lub sprzedać to niewielki koszt.


(juskin) #6

Okazało się że taśma była źle podpięta, z informacji które uzyskałem jakiś magik otwierał tego laptopa w celu naprawienia touch pada jednak zrobił to tak nieudolnie że źle podpiął LCD. Ten problem jest już rozwiązany niestety pojawił się kolejny…  

 

Nie mam pojęcia dlaczego ale laptop pracuje tylko na podpiętym zasilaczu, wygląda to tak jak by bateria była rozładowana do zera a pomimo podpiętego ładowania się nie ładuje mimo że BatteryBar pokazuje inaczej

 

Jakieś pomysły ?

post-56104-0-54450200-1393849894_thumb.j


(JNJN) #7

Albo bateria umarła, albo coś z układem zasilania na płycie?


(Chojinka) #8

trzeba zresetować baterię. znajdziesz parę programów do tego na necie. sprawdź datę produkcji baterii w biosie lub jakimś programem. 


(juskin) #9

Bateria jest wymieniona i ma ok rok, Możesz podać więcej szczegółów odnośnie resetu baterii?

 

 

Da się to jakoś sprawdzić?


(Chojinka) #10

http://www.google.com/webhp?nord=1#nord=1&q=reset%20baterii%20w%20laptopie


(JNJN) #11

Trzeba załóżyć drugą dobrą i pasującą baterię i będzie wiadomo, czy bateria, czy elektronika płyty?