Toshiba satellite l300 - reinstalacja sytemu


(Kriston Pl) #1

witam mam laptopa toshiba satellite l300-256 z windows vista, chciałbym go przeinstalować ale w opakowaniu nie było płyty czy ten model ma ukryta partycje z obrazem instalacyjnym? jak to stwierdzić i odpalić ewentualnie instalacje?


(Gardner) #2

Tak, Sattelite mają partycję recovery. Najprościej wypalić obraz recovery przy pomocy dołączonej do systemu aplikacji. Wpisz w menu start recovery, powinieneś znaleźć. Dalej to jak z normalną instalacją - bootujesz płytę DVD i wykonujesz odpowiednie kroki, o co pyta instalator.


(Mmiszczuk) #3

W instrukcji jest wszystko napisane.


(G Stanislaw) #4

Pożycz od znajomego Vistę. Numer seryjny masz na naklejce na laptopie. Wcześniej pościągaj i zgraj potrzebne sterowniki i po bólu.


(Piotrkijak) #5

g_stanislaw ma rację - najlepiej zainstalować z czyjejś płyty system, bo ten z partycji recovery, jest tak zasyfiony zbędnym oprogramowaniem przez co system wolno pracuje. Zainstalujesz sobie z czystej płytki, to sam zauważysz, że o wiele, wiele lepiej działa, niż ten z partycji recovery.


(Mmiszczuk) #6

Może być problem z aktywacją. Nie będzie chciał przez telefon (tak jest w wypadku samsunga).


(Piotrkijak) #7

Owszem, mogą być problemy, ale wystarczy zadzwonić i telefonicznie przeprowadzić aktywację. Z tego co słyszałem ludzie dzwonią i konsultanci aktywują bez problemów.


(Mmiszczuk) #8

Z tego co słyszałeś... Wiesz, że jest podany numer telefonu 801 z którego nie dodzwonisz się z komórki? Jeżeli właściciel nie ma stacjonarnego to nie uda mu się aktywować telefonicznie. Lepiej użyć ABR.


(Maciej Oleksyk) #9

Nie ma żadnych problemów, system nie zaaktywuje się poprzez automatyczną aktywację jeśli reinstalowany był kilka razy. Telefoniczna przejdzie na 100%, dodatkowo jest podany numer stacjonarny do aktywacji dla posiadaczy komórek.