Toshiba Satellite L300 z TouchPadem Synaptics - nie reaguje

Witam

Problem jak w temacie. Szukałem już na innych forach, ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Mam laptopa Toshiba Satellite L300 i po przeinstalowaniu OS z Windows Vista HE na Windows XP HE nie działa TouchPad (Konsola dotykowa Synaptics). W obszarze powiadamiania jest ikona TouchPad’a, jak wchodzę w Menadżer urządzeń to tam też wszystko ok, żadnych błędów. Sterowniki są najnowsze, próbowałem też starszych sterowników, ale żadnej reakcji. Odinstalowałem nawet TouchPad On/Off Utelities i nic. Uszkodzenie mechaniczne na pewno to nie jest, bo laptop stał na biurku i nic z nim nie robiłem po za zmianą OS na XP. Czy to może być jakiś błąd w rejestrze? Jeśli ktoś mógłby mi pomóc z tym problemem będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam tomek870711

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

a może jest wyłączony?

Już kilka razy sprawdzałem, ale nic nie skutkowało.

Spróbuj tego http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 152732.ZIP to ze strony toshiba sterowniki do twojego laptopa pod xp (Synaptics). Ps. oczywiście pierw tamte odinstaluj .

Te sterowniki mam zainstalowane. Ze strony producenta pobierałem wszystkie sterowniki pod XP. Próbowałem też ściągać sterowniki ze strony Synaptics, ale i to nie załatwiło problemu. Jestem w kropce, próbowałem już wszystkiego co mi do głowy przyszło.

Oki ja z tąd http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais … v=Download pobierałem sterowniki między innymi do Value Added Package posiadam Qosmio g 50 10 t , a tam po wybraniu 1. Choose Category - 2. Choose Family - 3. Choose Model wybrałem G15-AV501 dałem GO jest wszystko z tymże że trzeba konfigurować wszystko samemu lecz mam przyciski dotykowe na pulpicie w windowsie 7 x 64 . Orginalnie mam zainstalowaną viste x84 i nic z visty mi niechasało na win 7 x 64 . Na podanym przezemnie wcześniej pl linku tesz nic niebyło . A tu jest wszystko z TouchPadem Synaptics tesz miałem problem z polskiego linku działał mi tylko kursor myszki a funkci prawo lewo - góra dół nie miałem .Ze strony teraz podanej zciągnołem praktycznie wszystkie sterownik do mojego lapa . A szanowna toshiba tu nic http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 152732.ZIP nie ma do windowsa 7 x64 . Mam nadzieje że i ty wszysto sobie znajdziesz .

Zainstalowałem sterowniki z podanej przez Ciebie strony i też żadnej reakcji. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Dodam jeszcze, że dokładna nazwa urządzenia to Synaptics TouchPad V6.3, może to coś pomoże.

Może masz wyłączony w BIOSie TouchPad, albo wyłączony za pomocą klawiszy funkcyjnych Fn+klawisz odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie TouchPada.

Za pomocą klawiszy funkcyjnych już sprawdzałem więc to nie to a w BIOSie nie bardzo wiem gdzie szukać. Prosiłbym o kilka wskazówek na ten temat. Wczoraj trochę jeszcze szperałem i znalazłem najnowsze sterowniki do tego modelu TouchPada, ale nie działa nadal. Widać to nie wina sterów, problem siedzi gdzieś indziej, ale nie mogę dojść do tego gdzie.

Uruchom laptopa trzymając klawisz ESC następnie klawisz F1 by wejść do BIOSU.

W BIOSie wybierz zakładkę Advanced. Internal Touchpad powinien być w pozycji Enabled. Jak jest Disabled to przełącz na Enabled zapisz ustawienia, wyjdź z BIOSu, komputer sam się zrestartuje.

Jak uruchamiam laptopa trzymając Esc to w pewnym momencie zaczyna głośno piszczeć i po puszczeniu Esc Windows normalnie się uruchamia. Robię coś źle czy muszę znaleźć inny sposób na wejście w BIOS??

Spróbuj tak: uruchom laptopa klikając klawisz ESC, a następnie klawisz F1, gdy pojawi się (na dole) napis Press F1 to enter Setup

Ja w Setup mam wejście klawiszem F2, czy o to chodzi? Tam w Advanced nie ma ustawień TouchPada.

Tak o to chodzi.

Jaką wersję i jaki BIOS posiadasz? Generalnie nie mam przed nosem notebooka Toshiba Satellite L300 , więc robię wszystko na czuja, a informacje uzyskuję z Internetu:)

Sprawdzając w rejestrze wyczytałem, że posiadam następującą wersje BIOSu:

System BIOS Date:

06/04/09

System BIOS Version:

TOSINV - 1 InsydeH2O Version 1.90

Mam nadzieje, że to coś pomoże :slight_smile:

EDIT:

Wymyśliłem coś co już dawno mogłem zrobić żeby wykluczyć możliwość uszkodzenia sprzętowego. Otóż doinstaluje Vistę jako drugi OS i wtedy będę wiedział czy to wina uszkodzenia mechanicznego czy systemowa. Dziwne dla mnie będzie jeśli pod Vistą TouchPad będzie działać :slight_smile:

EDIT2:

No teraz już jestem pewny na 100%, że nie jest to uszkodzenie sprzętowe. Ma ktoś jakiś pomysł? Dlaczego pod Viste działa a pod XP nie mimo tego, że sterowniki są poprawnie zainstalowane i pod Windows XP?