Toshiba Satellite L300 z TouchPadem Synaptics - nie reaguje

(Tomek18pl) #1

Witam

Problem jak w temacie. Szukałem już na innych forach, ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Mam laptopa Toshiba Satellite L300 i po przeinstalowaniu OS z Windows Vista HE na Windows XP HE nie działa TouchPad (Konsola dotykowa Synaptics). W obszarze powiadamiania jest ikona TouchPad'a, jak wchodzę w Menadżer urządzeń to tam też wszystko ok, żadnych błędów. Sterowniki są najnowsze, próbowałem też starszych sterowników, ale żadnej reakcji. Odinstalowałem nawet TouchPad On/Off Utelities i nic. Uszkodzenie mechaniczne na pewno to nie jest, bo laptop stał na biurku i nic z nim nie robiłem po za zmianą OS na XP. Czy to może być jakiś błąd w rejestrze? Jeśli ktoś mógłby mi pomóc z tym problemem będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam tomek870711

(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(sosen86) #3

a może jest wyłączony?

(Tomek18pl) #4

Już kilka razy sprawdzałem, ale nic nie skutkowało.

(Maniekok1) #5

Spróbuj tego http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 152732.ZIP to ze strony toshiba sterowniki do twojego laptopa pod xp (Synaptics). Ps. oczywiście pierw tamte odinstaluj .

(Tomek18pl) #6

Te sterowniki mam zainstalowane. Ze strony producenta pobierałem wszystkie sterowniki pod XP. Próbowałem też ściągać sterowniki ze strony Synaptics, ale i to nie załatwiło problemu. Jestem w kropce, próbowałem już wszystkiego co mi do głowy przyszło.

(Maniekok1) #7

Oki ja z tąd http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais ... v=Download pobierałem sterowniki między innymi do Value Added Package posiadam Qosmio g 50 10 t , a tam po wybraniu 1. Choose Category - 2. Choose Family - 3. Choose Model wybrałem G15-AV501 dałem GO jest wszystko z tymże że trzeba konfigurować wszystko samemu lecz mam przyciski dotykowe na pulpicie w windowsie 7 x 64 . Orginalnie mam zainstalowaną viste x84 i nic z visty mi niechasało na win 7 x 64 . Na podanym przezemnie wcześniej pl linku tesz nic niebyło . A tu jest wszystko z TouchPadem Synaptics tesz miałem problem z polskiego linku działał mi tylko kursor myszki a funkci prawo lewo - góra dół nie miałem .Ze strony teraz podanej zciągnołem praktycznie wszystkie sterownik do mojego lapa . A szanowna toshiba tu nic http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 152732.ZIP nie ma do windowsa 7 x64 . Mam nadzieje że i ty wszysto sobie znajdziesz .

(Tomek18pl) #8

Zainstalowałem sterowniki z podanej przez Ciebie strony i też żadnej reakcji. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Dodam jeszcze, że dokładna nazwa urządzenia to Synaptics TouchPad V6.3, może to coś pomoże.

(Meegosh) #9

Może masz wyłączony w BIOSie TouchPad, albo wyłączony za pomocą klawiszy funkcyjnych Fn+klawisz odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie TouchPada.

(Tomek18pl) #10

Za pomocą klawiszy funkcyjnych już sprawdzałem więc to nie to a w BIOSie nie bardzo wiem gdzie szukać. Prosiłbym o kilka wskazówek na ten temat. Wczoraj trochę jeszcze szperałem i znalazłem najnowsze sterowniki do tego modelu TouchPada, ale nie działa nadal. Widać to nie wina sterów, problem siedzi gdzieś indziej, ale nie mogę dojść do tego gdzie.

(Meegosh) #11

Uruchom laptopa trzymając klawisz ESC następnie klawisz F1 by wejść do BIOSU.

W BIOSie wybierz zakładkę Advanced. Internal Touchpad powinien być w pozycji Enabled. Jak jest Disabled to przełącz na Enabled zapisz ustawienia, wyjdź z BIOSu, komputer sam się zrestartuje.

(Tomek18pl) #12

Jak uruchamiam laptopa trzymając Esc to w pewnym momencie zaczyna głośno piszczeć i po puszczeniu Esc Windows normalnie się uruchamia. Robię coś źle czy muszę znaleźć inny sposób na wejście w BIOS??

(Meegosh) #13

Spróbuj tak: uruchom laptopa klikając klawisz ESC, a następnie klawisz F1, gdy pojawi się (na dole) napis Press F1 to enter Setup

(Tomek18pl) #14

Ja w Setup mam wejście klawiszem F2, czy o to chodzi? Tam w Advanced nie ma ustawień TouchPada.

(Meegosh) #15

Tak o to chodzi.

Jaką wersję i jaki BIOS posiadasz? Generalnie nie mam przed nosem notebooka Toshiba Satellite L300 , więc robię wszystko na czuja, a informacje uzyskuję z Internetu:)

(Tomek18pl) #16

Sprawdzając w rejestrze wyczytałem, że posiadam następującą wersje BIOSu:

System BIOS Date:

06/04/09

System BIOS Version:

TOSINV - 1 InsydeH2O Version 1.90

Mam nadzieje, że to coś pomoże :slight_smile:

EDIT:

Wymyśliłem coś co już dawno mogłem zrobić żeby wykluczyć możliwość uszkodzenia sprzętowego. Otóż doinstaluje Vistę jako drugi OS i wtedy będę wiedział czy to wina uszkodzenia mechanicznego czy systemowa. Dziwne dla mnie będzie jeśli pod Vistą TouchPad będzie działać :slight_smile:

EDIT2:

No teraz już jestem pewny na 100%, że nie jest to uszkodzenie sprzętowe. Ma ktoś jakiś pomysł? Dlaczego pod Viste działa a pod XP nie mimo tego, że sterowniki są poprawnie zainstalowane i pod Windows XP?