Toshiba Satellite L870-17c brak WiFi

Witam

Posiadam laptopa Toshiba Satellite L870-17c po wgraniu mu w dniu dzisiejszym 7-ki Pro 64bit nie mam połączenia bezprzewodowego WiFi, co może być tego przyczyną? Sterowniki ze strony producenta nie odpalają sprawdziłem również kilka innych stron i znalazłem sterownik, który uruchomił mi jedynie neta po kablu bo wcześniej też nie reagował. Proszę o jakąś poradę w tym względzie. Pozdrawiam

Dodane 02.09.2013 (Pn) 21:38

Zaznaczam , iż zanim przystąpiłem do wgrania 7-ki była tam 8-ka i wszystko działało bez problemu najmniejszego, także nie wiem jak na chwilę obecną może być tego przyczyna.

Dodane 02.09.2013 (Pn) 21:47

Parametry lapka

SATELLITE L870-17C

Typ procesora Intel Core i3

Taktowanie procesora 2,1 GHz

Pozostałe informacje o procesorze

Typ : Procesor Intel® Core™ i3-2312M drugiej generacji

Zewnętrzna częstotliwość taktowania : 1333 MHz

Przekątna ekranu 17,3’’

Rozdzielczość 1600 x 900

Powierzchnia matrycy matowa

Pozostałe informacje o matrycy

Wyświetlacz TFT Toshiba TruBrite® HD+ o wysokiej jasności i proporcjach 16:9 z podświetleniem LED

Karta graficzna

Typ : AMD Radeon™ HD 7670M Graphics (1GB dedykowanej pamięci)

Ilość pamięci : 1024 MB dedykowanej pamięci wideo RAM. Dostępną pamięć graficzną można rozszerzyć przy użyciu pamięci systemowej za pomocą technologii HyperMemory™: do 2799 MB przy zainstalowanych 4 GB pamięci systemowej i do 4847 MB przy zainstalowanych 8 GB pamięci systemowej (w preinstalowanym 64-bitowym systemie operacyjnym).

Typ pamięci : Pamięć wideo RAM typu DDR3 (połączenie pamięci wideo RAM i pamięci systemowej)

Podłączona magistrala : PCI Express®

Zainstalowana pamięć RAM 4 GB

Max. wielkość pamięci 8 GB

Pojemność HDD 640 GB

Pozostałe parametry HDD

Obrót napędu : 5,400 obr./min

System operacyjny Windows 8 jak kupiłem w chwili obecnej Windows 7 64bit Pro

Komunikacja

WiFi 802.11 b/g/n

Bluetooth

LAN 10/100/1000

Porty Video HDMI

Kamera internetowa Tak

Wymiary

413,0 x 268,0 x 33,7 mm

Dodatkowe oprogramowanie

Microsoft® FreshPaint

Microsoft® Solitaire Collection

Nero 12 Essentials

SRS Premium Sound HD™

TOSHIBA Function Key

TOSHIBA Media Player od sMedio TrueLink+

TOSHIBA Desktop Assist

TOSHIBA Eco Utility™

Próbna wersja pakietu Microsoft® Office

TOSHIBA PC Health Monitor

TOSHIBA Recovery Media Creator

TOSHIBA Places

Dodatek TOSHIBA Resolution+ do programu Windows Media Player

TOSHIBA Service Station

TOSHIBA System Settings

TOSHIBA Tempro

Technologia Intel® Rapid Storage

Centrum Intel® AppUp

Czytnik kart pamięci tak

Napęd optyczny DVD±RW Super Multi Dual Layer

Funkcje specjalne

Obsługa audio w formacie HD

Certyfikat ENERGY STAR 5.0

Enhanced Intel® SpeedStep® Technology

Zgodny z SM BIOS

Dźwięk

Obsługiwany format audio : Stereo 24 bity

Głośniki : Wbudowane głośniki stereofoniczne (w obudowie)

Producent : Realtek (ALC269Q-VB6-GR) z obsługą technologii SRS Premium Sound HD™

Port LPT Nie

Liczba portów USB 3 szt.

Bateria

Technologia : lithium-ion

Maksymalny czas pracy : up to 3h00min (Mobile Mark™ 2012)

Port COM Nie

Pozostałe porty we/wy

1 × Wyjście monitora zewnętrznego

1 × RJ-45

1 × wejście mikrofonu zewnętrznego

1 × wyjście słuchawkowe (stereofoniczne)

1 × Czytnik wielu formatów kart (obsługujący karty SD™ o pojemności do 2 GB, miniSD™/microSD™ z adapterem do 2 GB, SDHC™ do 32 GB, SDXC™ do 64 GB i MultiMedia Card™ do 2 GB)

1 × Port USB 2.0 z funkcją Sleep-and-Charge

1 × Wyjście HDMI z obsługą formatu sygnału 1080p

1 × Zintegrowana kamera internetowa HD o rozdzielczości 1 megapiksela (1280 x 800) z wbudowanym mikrofonem

2 × USB 3.0

Cache L3 3 MB

W tym USB 3.0 2szt.

Rodzaj pamięci DDR3

Wejdź w Menadżer Urządzeń, kliknij PPM na sterownik -> Właściwości -> przejdź do zakładki “Szczegóły”, wybierz z listy Identyfikator Sprzętu, i podaj pierwszą wartość na zasadzie kopiuj, wklej CTRL+C i wklej CTRL+V.

Odczytaj jeszcze od spodu laptopa model: przykład. PSKBGE.

Najprawdopodobniej sterownik nie został zainstalowany poprawnie lub w ogóle.

A najlepiej wykonaj screen Menadżera Urządzeń

Pzdr

Jeżeli chodzi o model to jest to PSKFNE i dzięki za podpowiedź ale zajmę się tym już jutro bo dziś już ledwo ogarniam. Gdyby coś jutro mi nie grało napewno się odezwę w celu dalszej debaty co z tym fantem uczynić.

Pozdrawim

Z tego co widzę sterowniki na stronie producenta są dostępne pod Windowsa 7 32-bit jak i 64, więc musi działać :slight_smile:

pzdr

Witam ponownie, ściągnąłem wczoraj wszystkie sterowniki ze strony producenta jak pisałem wcześniej wszystkie działają bez zarzutu oprócz właśnie WiFi,a połączenie poprzez kabel zasuwa i dlatego nie wiem co może by tego przyczyną? :?

Dodane 03.09.2013 (Wt) 7:57

Czyżby awaria adaptera? Miałem wcześniej problem z kompem był w naprawie gwarancyjnej bo poszła płyta główna (1,5 miesiąca po zakupie) ale jak mi go oddali to hasał w 100% i jak wspominałem WiFi działało, ale ze względu na to, że 8-ka mnie drażniła wgrałem 7-kę 64bit Pro też boksowałem się troszkę ponieważ skonwertować dysk z GPT na MBR bo za Chiny ludowe nie można było wgrać 7-ki. No i po tym wszystkim ściągnąłem ze strony Toshiby wszystkie stery do mojego lapka i dalej brak WiFi, sprawdziłem w menadżerze urządzeń i jest tylko jedno “URZĄDZENIE DZIAŁA POPRAWNIE”?! :?

Skoro na Windowsie 8 działa bez problemu, to raczej nie jest wina samej karty.

Zrób i wrzuć tu screen z Menadżera Urządzeń.