Toshiba Satellite Pro 4600 i Windows XP Professional

Nie otrzymuje wlasciwego adresu IP. Zna ktos rozwiazanie tego problemu?

“Mam problem z komputerem, czy ktoś może mi pomóc” - Twoja informacja jest tego typu, dlatego proszę byś opisał problem szerzej na tyle, na ile potrafisz. Np. w jaki sposób łaczysz się z internetem czy przez modem, czy przez stale łacze typu neostrada a może przez kabel tv, a może przez łacze satelitarne. Dostawca usług internetowych musiał dać Ci jakieś informacje w jaki sposób przypisywany jest adres IP. Czy należy korzystać z protokołu DHCP, czy może powinieneś wpisać statyczny nr IP.

Bez informacji trdno powiedzieć dlaczego tak jest, a jeżeli masz dostęp przez Dostawcę Usług Internetowych to w pierwszym rzędzie powinieneś do niego słać powyższe pytanie.

Pozdrawiam

Prawde mowiac, szukam pomocy u uzytkownika lapota Toshiby z serii Satellite Pro. Jezeli laczy sie z internetem uzywajac lacza stalego i zintegrowanej karty sieciowej powinien znac ten problem. Rodzaj lacza nie ma tu znaczenia moze to byc neostrada, stale lacze z tv kalblwej itp. Uzywam stalego lacza z telewizji kablowej, kiedy podlaczam laptopa do sieci nie nie dostaje poprawnego adreu IP, na stacjonarnym komouterze nie ma takiego problemu. Stacjonarny komputer z numerem MAC karty sieciowej otrzymuje publiczne IP, laptop i inny MAC karty sieciowej powinien otzrymac wewnetrzny adres IP. Adres IP jest przypisywany przy uzyciu protokolu DHCP.

Przyjmuję założenie, że na tym łaczu wcześniej podłączony był jakiś inny kompuetr i było wszystko ok.

Proble nie dotyczy Toshiby, ale sposobu dostarczania usługi internetowej tak jak pisałem. Ponieważ używaż stałego łacza z kabla tv (i ja też więc problem znam). Protokół DHCP powoduje, że masz dynamicznie przypisywany IP (to wiesz) ale modem do sygnału i serwer zapamiętuje adres MAC, i w związku z tym, jeśli zmienisz kartę sieciową na inną, co się dzieje z chwilą podłączenia Laptopa, to nie uzyskasz połaczenia ponieważ w tablicach adres MAC jest inny. By modem przyją drugi adres MAC należy go wyłączyć (zasilanie) na 4 godziny. Po tym czasie adres MAC jest tracony z pamięci i po podłączeni urządzenia z jakąś inną kartą sieciową będzie ok. Jeżeli masz kontakt z dostawcą np. telefoniczny, po wymianie karty na inną możesz do niego zadzwonić, on z “palca” wprowadzi nowy adres MAC i połączenie będzie natychmiastowo, oczywiśćie musisz podać mu ten nowy adres MAC. Inny komp to ten sam problem. Aby móc podłaczyć wiele komputerów w domu możesz postawić serwer lub kupić router np. czteroportowy. Wtedy interface routra daje swój adres MAC i podłączane kompy czy wymiana karty sieciowej nie powoduje nam problemów z połączeniem. Tak po prostu działają modemy kablowe. Więc dzisiaj możesz mieć połaczenie ewentualnie za 4 godziny.

Pzdrawiam

Chyba, że Twój dostawca czuwa :slight_smile: