Toshiba Satellite problem z baterią

Witam od roku mam laptopa toshiba system Windows 7 trzy miesiące temu kupiłem nową baterie do tego laptopa i wczoraj znowu pojawił się komunikat rozważ wymianę baterii i nie wiem czy odsyłać baterie do serwisu czy po prostu wyłączyć ten komunikat o wymianie baterii ?

Dodam ze laptop praktycznie mało używany ma nie całe 1000 godzin pracy

yy zawsze pisze o wymianie bateri albo jej naładowanie :slight_smile: nie trzeba kupywać wcale bateri nie masz ładowarki do laptopa ?

Dodane 04.11.2011 (Pt) 11:36

yy zawsze pisze o wymianie bateri albo jej naładowanie :slight_smile: nie trzeba kupywać wcale bateri nie masz ładowarki do laptopa ?

yy zawsze pisze o wymianie bateri albo jej naładowanie :slight_smile: nie trzeba kupywać wcale bateri nie masz ładowarki do laptopa ?

mam ładowarkę ale co z tego jak naładuje na full i po 30 minutach pisze rozważ wymianie a mam taka prace ze potrzebuje laptopa mieć przy sobie a nie zawsze mam możliwość podłączenia chociaż czytałem dużo w sieci ze te komunikaty są fałszywe w Windows 7 :o

może stara wersja Bios ? nie przystosowana do win 7 :o :stuck_out_tongue:

dzisiaj rozmaiłem ze sprzedawcom i powiedział ze bym zrobił kalibracje w biosie ktoś powie jak to zrobić i co to da

wejdź do BIOSa i tam pozwól rozładować sie baterii. Potem do pełnej pojemności naładuj.

a możesz tak na oko napisać gdzie będzie ta opcja w biosie ?

Nie ma takiej opcji. Po prostu BIOS nie ma menagerów oszczędzania baterii, dlatego zdrenuje ją do samego końca, na tyle ile jest to bezpieczne. Choć nie spodziewałbym się cudów.