Toshiba Satellite U205 - jaki dysk SSD


(Ja Sikorski) #1

Witam,

Dostałem od znajomego w "prezencie" taką maszynkę i chcę ją oddać żonie w użytkowanie:

http://www.cnet.com/laptops/toshiba-sat ... 07663.html

tylko dość mocno go muli.

Znajomy radzi, żeby wymienić dysk na SSD ale nie do końca jest w stanie konkretnie opisać co i jak zrobić. Poczytałem trochę po forach i wg mnie jest to niezłe rozwiązanie ale nie jestem w stanie ogarnąć jak to ma wyglądać. Bo tu ktoś pisze, że w lapie jest ATA, a dysk ma SATA, jeszcze gdzieś piszą, że pod XP nie zadziała... Nie jestem informatykiem i nie jestem w stanie tego do końca zrozumieć.

Czy możecie doradzić czy w ogóle warto o tym myśleć i jakie rozwiązanie wybrać?

Pozdr.

Sikor


(Harnas294) #2

Pisze wyraźnie że “Serial ATA-150” czyli ma sate. Jednak jest to sata I (150MB/s) więc zawrotnych szybkości raczej nie osiągniesz (współczesne SSD mają 500MB/s). Właściwie jedyne co da ci dysk ssd to niski czas dostępu, który i tak sam w sobie daje bardzo dużo.

Nie wiem też czy twoja płyta główna obsługuje TRIM.


(Conclusion) #3

Tutaj masz namiar na SSD do tego laptopa . http://www.ebay.co.uk/itm/256GB-TOSHIBA … 1019243511

Także na tym laptopie - opis fabryczny - jak wiem Ram możesz dołożyć w sumie do 4GB.

Wiec jak widzisz SSD i na tym laptopie może być =D> i w parze z ramem do 4GB to będzie postęp w pracy laptopa. Cudować i robić za wiele nie potrzeba,bardzo prosta wymiana ,zajmie kilka minut .

Jednakże myślę tak :smiley: dysk SSD to niemały koszt ,wiec jeśli do ceny dysku dołożysz trochę to kupisz całkiem niezły nowy laptop dla użytku codziennego.