Toshiba Sattelite A200 1N7 jak skasować viste?

Tak wiem ze już były takie tematy , bo troche tu przegladalem ale chciałem sie tylko zapytac:

Bo mam Xp z SP2 instalke, i teraz mam pytanie czy moze XP z tym SP2 ma stery jakies domyslne , i wystarczy tylko po kombinowac z tymi sterami SATA na poczatku, a pozniej cala instalka pojdzie normlanie? i wszystko na lapku tym bedzie dzialac. Czy musze sie meczyc z tym ze musze wszystkie stery sciagnac ze strony producenta, potem to wszystko jakos nagrac na plyte CD z windowsem i dopiero wtedy?.

Tzn jeszcze nieprobowalem nawet wkladac plyty XP , a moze na tym modelu wszystko da sie zrobic bez problemu?

Swoja droga: jak poczytalem na necie ze trzeba sie tyle nameczyc zeby skasowac Viste to mnie krew zalała…

Jej! Jak ty panikujesz! Żeby usunąć Vistę wystarczy tylko zrobić zwykły format i już po problemie. Gorzej z instalacją XP. Nawet jak nie będzie problemów ze sterownikami do dysku SATA, to podejrzewam, że możesz mieć problem ze sterownikami do karty dźwiękowej. Sam szukałem sterowników do tego całego HD SuondMAX czy jakoś tak (dla Toshiby Sattelite L40) i pod XP nie znalazłem.

Musisz poszukać sterowników na pewno do dźwięku,płyty głównej,karty graficznej i pozostałych urządzeń laptopa.Z nowymi laptopami jest obecnie problem bo czasami bardzo trudno znaleźć sterowniki do XP,większość laptopów “robiona” jest pod Vistę.

jak masz Viste Bisnes lub wyższa to możesz zrobić bardzo łatwo downgrade do XP Pro

Instalator XP wymaga sterowników na dyskietce.

Może w BIOSie da się ustawić, by były widziane jako standardowe ATA (może tak być domyślnie), albo trzeba by poszukać płytki instalacyjnej ze zintegrowanym servicepackiem 3, może już mieć sterowniki (ale nie musi).

A sterowniki do HD Audio zawsze można poszukać na stronie Intela. Sam tak robiłem, bo na stronie producenta płyty głównej (Gigabyte) były o wiele starsze.

A jaki to ma związek z tematem?

Sterowniki do XP:

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … all&page=1

Kamil_w czyli mowisz ze sama instalacja xp przebiegnie normlanie ? a potem uruchomi mi sie po raz pierwszy pulpit? tylko bedzie bez dzwieku i wszystkiego? i wtedy musze ze strony toshiby sciagnac i dograc stery? i bedzie trybic?.

BTW druga sprawa: Czy kasujac viste strace gwarancje na tego lapka ?

Nie, kasując Vistę gwarancja pozostanie.

Pozdrawiam :slight_smile:

no taki że automatycznie skasuje Viste i zainstaluje XP i to łatwo i przyjemnie

To wkoncu to xp pro z SP2 zainstaluje sie latwo i przyjemnie na tym modelu , czy bedzie rzezbienie, bo jak rzezbienie to mi sie srednio chce ;/

stery są wiec nie powinno być problemów

Tylko dzięki temu,że będzie miał wersję Business lub wyższą?Nie wiedziałem. :lol: .Przeglądałem te sterowniki do XP i widzę ,że właściwie wszystkie są łącznie z dźwiękiem a z nim są często problemy,więc możesz instalować.A “rzeźbienie” masz zawsze przy instalacji systemu:najpierw instalacja,potem wgrywanie wszystkich sterowników,ustawienia,instalowanie programów długa droga przed Tobą. :stuck_out_tongue:

Dobra , sprobowalem :stuck_out_tongue: potrzbuej sterownikow do SATA, ktos powie odrazu gdzie tego szukac? co wpisac w googlach :stuck_out_tongue:

ale w laptopie nie masz stacji dyskietek, a w tylko taki sposób można wgrać, więc raczej nie skorzystasz ze sterowników SATA, musisz w BIOSie przestawić aby wykrywał jako dysk ATA/IDE

Soul1988 ,

zanim zaczniesz robić cokolwiek z Vistą (w sensie kasować ją) przeczytaj to:

:arrow: viewtopic.php?f=1&t=275743&hilit=+nlite#p1841736

:arrow: viewtopic.php?f=2&t=255633&hilit=+nlite#p1695236

:arrow: viewtopic.php?f=2&t=254393&hilit=+nlite#p1684145

R.

Soul1988 ile masz RAM-u w tym notebooku? Przy 4GB ten Windows chodzi jak XP i jest mniej awaryjny. Co do sterowników są na stronie TOSHIBA nawet do SATA, tylko trzeba zintegrować z XP w nLite.

też nie radze przesiadki na XP, Vista IMO jest o wiele lepszym systemem tylko trzeba się przyzwyczaić

mam 1 GB ramu, tak vista zajebiaszcza !!

1GB do Windows Visty do zdecydowanie za mało, też miałem 1GB jak kupiłem notebooka, a teraz z 4GB to jest bajka, Vista chodzi szybciej niż XP na stacjonarnym (AMD Athlon 64 3700+ 2,2GHz, 1GB DDR, ATI Radeon X1600Pro 512MB)