Toshiba SATTELITE U945-S4110 hasło supervisor reset

Witam, mam pewien problem z laptopem ponieważ chcę przeprowadzić downgrade z Windows 8 do Windows 7 lecz jest problem z instalacją. Generalnie jest założone hasło “supervisor” w bios i dzięki niemu nie można wyłączyć ani UEFI ani “secure boot”. I tak samo na oprogramowanie “Password Uttility” jest nałożone hasło i nie wiem jakie. Czy jest jakaś opcja zresetowania tego hasła ?? Dodam, że rozkręciłem laptopa, aby dojść do bateryjki lecz jest ona zlutowana i nie ma opcji wyciągnięcia jej, jedynie można odlutować tylko czy to w ogóle coś da ?? Ma ktoś jakiś pomysł ?? Z góry dzięki

Robisz na własną odpowiedzialność metoda sprawdzona działa tylko na innym modelu. Szukaj tych XXX

 

https://www.youtube.com/watch?v=dd06-tVVq8I

Filmik widziałem tylko problem jest, że nie mogę tych “XXX” znaleźć…

Bateryjkę rozładujesz przykładając jeden przewód zarówno do plusa, jak i minusa.

Po tym zabiegu laptop się nie uruchamia… zapala się dioda power po czym wszystko gaśnie. Nie startuje dysk, wiatrak itd. O co chodzi ???

Podziękuj koledze wyżej za pomoc w kto wie, czy nie spaleniu czegoś.

Resetowałem bios w ten sposób nie raz i nie dwa, czasami trzeba było chwilę poczekać, ale każdy egzemplarz wstawał z domyślnymi wartościami w BIOSie. 

Ja z kolei spotkałem się z sytuacją, gdzie aby zresetować BIOS i nie bawić się w czekanie, odpalałem kompa bez baterii. Po chwili wkładałem i ustawienia były zresetowane, ale z łączeniem plus z minusem bym nie zaryzykował.

Laptop ruszył. Wylutowałem baterię na 10min i śmiga przy okazji hasło też znikneło i bios ustawił “default settings” :wink: jeszcze kolejna sprawa tak już odbiegając od tematu ten laptop posiada 2 dyski (32 GB SSD + 500 GB HDD) i na tym SSD jest wydzielona partycja 17 GB na system i 12GB zarezerwowane na recovery. Trochę bez sensu ponieważ aktualnie brakuje mu miejsca, a nie ma skąd przydzielić… Jedyna opcja to chyba zainstalować na tym HDD albo usunąć partycję recovery.

Instaluj na HDD, potem sterowniki Rapid wgrywasz i SSD powinien działać jako cache.