Toshiba Sattelite X205 przegrzewa się

Witam!

Krótko mówiąc mój laptop się przegrzewa. Narazie trzymam go na pudełkach po zapałkach żeby miał jakąś lukę między biurkiem i Everest pokazuje takie temperatury:

Procesor - 90

Rdzeń nr1 - 84

Rdzeń nr2 - 84

GPU Diode - 90

Dysk 1 - 56

Dysk 2 - 52

Teraz pożyczyłem od brata podkładkę z wiatraczkami na USB i Everest pokazuje takie temperatury:

Procesor 76-80

Rdzen nr1 - 73-78

Rdzeń nr2 - 73-78

Dysk 1 - 43

Dysk 2 - 41

I tutaj moje pytanie - czy opłaca mi się kupować taką podkładkę, bo narazie zasilana jest z USB a brat twierdzi, że jak będzie zasilana z gniazdka to wiatraki będą 3 razy mocniejsze.

Temperatury są podane jak nie gram w żadne gry i nie oglądam filmów, ale dla przykładu mogę podać, że grając w Call of Duty 5 BETA komputer mi się wyłączył po ok. 20minutach.

Jak nie trzymam pod nim czegoś żeby przepływało powietrze to rdzenie mają temp. 100 C. Jeśli chodzi o napięcie to skacze między 1.1 a 1.3V. Mam standardowo zainstalowaną Vistę(świeżo po formacie) z tymi wszystkimi śmieciami od Toshiby.

Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o podkładce podłączanej do gniazdka . Temperatury są za wysokie , najlepiej byłoby przeczyścić chłodzenie .

Dodam jeszcze, że byłem kiedyś w salonie Optimusa i tam przemiły pan powiedział mi, że nie opłaca się kupować takowej podkładki, ponieważ problem leży w uszkodzonym chłodzeniu. A podkładka podłączana do gniazdka istnieje, bo mam, ale bez zasilacza :wink:

Co do przeczyszczenia to po prostu mam spryskać sprężonym powietrzem wentylatory? Czy może jakieś inne zabiegi?

Więc trzeba naprawić chłodzenie .

No tylko, że gość powiedział to nie oglądając nawet laptopa(bo nie miałem go przy sobie). A jeśli już to ile taka naprawa by kosztowała? Laptop był kupiony w USA, więc gwarancja tutaj chyba nie będzie uznana?

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais … refLegends

Wejdź na tą stronę podaj: Europa -> Poland. Otrzymasz kontakty do serwisów Toshiby (jest ich 7). Gwarancja na laptopy jest międzynardowa.

Po pierwsze niskobudżetowe laptopy nie są przeznaczone do grania , wystarczy że raz doprowadzimy do przegrzania podzespołów a później już nonstop są problemy z temperaturami , przegrzewając podzespoły w laptopie doprowadzamy do “zniszczenia” pasty między procesorami a radiatorami , teraz należy rozebrać laptopa dokładnie go przeczyścić i wymienić paste.W większosci przypadków w laptopach między procesorami a radiatorami stosowane są podkładki silikonopodobne ,są one troche grubsze niż warstwa pasty i niejednokrotnie zastosowanie pasty może być niemożliwe.

@Zbych1

Wg. producenta laptop był przeznaczony do grania, więc raczej nie powinno tak się stać :frowning:

@Hashi

Dzięki, skontaktuję się z nimi :wink:

jeżeli z laptopem jest wszystko w porządku to nawet przy korzystaniu z niego przez 24 godziny na dobę nie powinno być tego problemu. Temperatura powinna być utrzymywana w odpowiednim przedziale zwłaszcza jeśli jest to nowy laptop. Tak więc jeśli tylko gwarancje by cię obejmowała to oddawaj do naprawy nie bawiąc się w żadne podkładki itp.

Tak BTW. Jakie są optymalne temperatury dla:

CPU Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5450, 1666 MHz (10 x 167)

GPU nVIDIA GeForce 8700M GT (Toshiba)

HDD nr 1 - FUJITSU MHY2120BH (111 GB)

HDD nr 2 - TOSHIBA MK1237GSX (111 GB)

Zależy dla jakich procesorów , ale napewno poniżej 100 stopni .

Ehh jak zawsze muszę mieć pecha i wszystkie serwisy są za daleko, a ja nie wytrzymam tyle bez laptopa :frowning: I w ogóle lepiej samemu wysyłać do serwisu najpierw się kontaktując czy przez jakiś miejscowy sklep komputerowy?

Ja mam lapka fujitsu-siemens - zadzwoniłem do serwisu , przyjechał po niego kurier na ich koszt (chociaż nie miałem gwarancji door-to-door) .Za tydzień lapka już miałem . Inna sprawa , że nic nie naprawili :stuck_out_tongue: bo napisali , że " nie zauważyli problemu " . Najlepiej zadzwoń do nich i się spytaj .