Toshiba stor.e canvio 750GB - Windows 7 nie wykrywa dysku

Serdecznie Witam Państwo! Mam mały problem: Mój komputer to SONY Vaio Ca: Intel i3, 4 GB ram, Windows 7 Home Premium. Wczoraj zakupiłem dysk zewnętrzny Toshiba STOR.E canvio 750 GB usb 3.0. Nie działa za równo pod USB 3.0 i USB 2.0 Mój komputer wykrywa ten dysk tylko jak urządzenie typu dysk w sekcji Urządzenia i drukarki. W sekcji menadżer urządzeń, dysk jest wykrywany prawidłowo, a w zarządzaniu dyskami w ogóle nie jest wyświetlany. Chciałbym wspomnieć że działa na: 2 laptopach mojego kolegi, obydwa komputery mają Procesor i3, jeden 3 Gb ram, drugi 4 GB, oraz obydwa USB 2.0, Jeden Windows 7 Home Premium, a drugi Windows 8 ,jeden laptop ma 4 lata, drugi 2 tygodnie, dysk działa bez problemu na 8 letnim komputerze z XP: Intel Pentium 4 (3,00 GHz), 1 GB ram, USB 2.0, Windows XP Home Edition. Dyski twarde w standardzie 2.0 działają na moim komputerze bez problemowo. Dysk też pracuje pod telewizorem Samsung Smart TV. Proszę o szybką odpowiedź bo dysk mi jest nie zbędnie potrzebny.

Zainstaluj nowe sterowniki USB 3.

Już na drugim forum mi to proponują. Sterowniki zainstalowałem, nawet kilka razy i kilka wersji. Zero skutku.