Toshiba Tecra Z40 lub Z50 czy inny uniwersalny laptop do 4 000 PLN

Witam

Przymierzam się do zakupu laptopa. Zastanawiam się nad Toshibą Tecra Z40 lub Z50. Czy macie doświadczenia z tymi modelami? Jak się sprawują w praktyce? Czy firma Toshiba utrzymuje dobrą markę (serwis) jak kiedyś czy poległa jak wiele innych firm?

Podaj jaki masz budżet, do czego laptopa będziesz używał, czy ma być system - może znajdzie się coś odpowiedniejszego w tej cenie.

Budżet ok. 4.000 zł. Laptop będzie używany ogólnie do wszystkiego. Właśnie Toshiba Tecra ma fajne parametry i na nią zwróciłem uwagę. Ale może znajdzie się coś podobnego innej firmy.

Moje oczekiwania: matowa matryca ok. 14-15,6 cala; lekki do 2 kg; procesor i5 lub i7 czwartej generacji; min 8 GB ramu; min 3 gniazda USB; podświetlana klawiatura; bez systemu (ewentualnie Win7); bateria dobrze jakby trzymała ok 4-5 godz.; dysk HDD obojętnej pojemności (w przyszłości możliwa wymiana na SSD).

artur01w - czy zakupiłeś tę Toshibę? W Polsce jednak są to mniej popuplarne modele i ciężko znaleźć opinie… także napisz coś jeśli posiadasz już ten model.