Toshiba TG01 vs HTC HD2

Witam!

Co lepiej wybrać stosując Cene/Jakość?

Pozdrawiam

@edit: Pomyłka

Do czego będziesz używać smartfona, czego od niego oczekujesz?

Sorry chodziło o HTC HD2 :slight_smile:

Funkcjonalności, wydajności oraz jakości ;-). Ogólnie chodzi o to żebym mógł dużo na telefonie robić.

HD2 będzie lepszym wyborem, choćby ze względu na pojemnościowy ekran. Poza tym jak będziesz chciał to nawet androida na nim uruchomisz.

No właśnie na tym mi zależy tylko widze że różnica między Toshibą a HTC to zaledwie 0,2’’, więc dużej róznicy nie ma, a w cenie jest :stuck_out_tongue:

O! to ciekawe, a na Toshibie nie będzie można?

Ja wiem że htc może być lepszy, bo jest droższy, ale pamiętajcie ja pytam o:

Cena/Jakość, ogólna funkcjonalność etc.

Pozdrawiam

No to tak.

HD2:

  • Pojemnościowy ekran to oczywiście wysoka czułość i wygoda w surfowaniu po WWW, lub przemieszczaniu się w Sense - poza nim w starszych programach dla WM zaczynają się kłopoty. Sytuację trochę ratuje program Zooomer i przybliżanie przez słynne rozsuwanie palców - powiększa się okno programu. Można też kupić pojemnościowy rysik - ale uwaga te za 7 zł z Allegro to tylko zastępniki dla palca - precyzji nie uzyskamy (ja osobiście jako taki rysik mam stary metalowy długopis). Oryginalny rysik od htc kosztuje sporo więcej, ale pozwala wykonywać operacje z taką precyzją jak na opornościówce z rysikiem - te rysiki charakteryzują się tym, że na końcu mają takie okrągłe “szkiełko” z czerwoną kropką.

  • HD2 ma o wiele więcej RAM - 448 MB w stock i 576 MB po dograniu odpowiedniego radia i ROMu (wymagany HSPL).

  • HD2 jest praktycznie pewniakiem jeśli chodzi o Androida na NAND - jedna osoba z xda już odpaliła tak Androida. Oczywiście jest też możliwość odpalania Androida z SD - wtedy masz niejako 2 systemy.

  • No i to HTC (to już tak przy okazji :stuck_out_tongue: )

Toshiba to był pionierski model, ale teraz już nie jest za dobry

  • Mało RAMu - zaledwie 256 MB - nie ma mowy o Sense + WM 6.5 - ram schodzi w oczach - dawniej w Topazie, który ma 288 MB RAM z WM 6.5 i Sense po resecie miałem tylko coś koło 50 MB schodzące z czasem do 35 MB - to już bardzo mało. Jedyne możliwe pogodzenie Tosi z Sense to WM 6.1. Dla porównania w moim HD2 (z odblokowanym RAMem po resecie z uruchomionym Sense mam 270 MB RAM i spada max do 250 MB - to nadal daje możliwość nieograniczonego korzystania z multitaskingu)

  • Na Tosię powstają jakieś wczesne bety Andka - mało funkcjonalne i raczej niezdatne do użytku. W HD2 rozwój jest już praktycznie zakończony, a zwieńczeniem całości będzie NAND - wgrywanie Androida do pamięci telefonu, zastępując tym samym Windows.

  • Oprócz tego w Tosi jest zastosowany debilny pomysł na zastąpienie “słuchawek” przyciskami ekranowymi - gorszego pomysłu na te 2 ważne przyciski nie widziałem

Na niekorzyść Tosi przemawiają też doniesienia użytkowników o odklejającej się warstwie dotykowej - z powodu złej konstrukcji urządzenia - ciepło z CPU nie ma gdzie ujść, to grzeje ekran i rozwarstwia go.

Na plus Tosi przemawia host USB - wiadomo, że z tym można podłączać do telefonu urządzenia na USB. HD2 tego nie ma (no ma w pewnym stopniu - host nie daje zasilania i trzeba mieć huba z podłączaniem zewnętrznego zasilania, no i brak sterowników w WM - ktoś tam podjął się ich stworzenia, ale projekt jest teraz zawieszony ze względu na Androida - słyszałem, że tam host działa od razu).

Systemowych różnic funkcjonalności większych nie ma, bo oba urządzenia jadą na tym samym OS - chociaż w HD2 jest sporo autorskich aplikacji HTC, które odznaczają się wygodą i ładnym wyglądem.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem. :slight_smile:

HD2 ze względu na Androida.

tylko trzeba wiedzieć że ten Android na HTC może mulić i robić różne niespodzianki z racji niedostosowania do sprzętu…Jeżeli chcesz już koniecznie Androida wybrałbym telefon który ma go odrazu w standardzie…

Głupoty gadasz, Desire jest praktycznie hardware’owo identyczny jak HD2 i wszystko działa, także sprzęt jest dostosowany do Androida.

Nie wmawiaj mi że emulowany android nie będzie się ciąć … wystarczy popatrzeć na wideo i widać że nie chodzi tak jak powinien … http://komorkomania.pl/2010/07/03/andro … -hd2-wideo na E51 też możesz Windows 95 zainstalować ale to tylko ciekawostka bo tnie się tak samo jak android na HD2…

Potwierdzam. W wersji z SD działa już praktycznie wszystko - tylko jakieś drobnostki jeszcze sprawiają problemy, ale NAND najprawdopodobniej je załata. Chociaż z drugiej strony jeśli ktoś koniecznie chce Androida to chyba jednak native Android będzie lepszym wyborem - raz, że wszystko jest w 100% dopasowane. Tutaj zawsze bedzie to port, więc nie musi działać w 100%. Native Androidy mają też trackballe - to rzecz, której najbardziej brakuje mi w HD2.

Edit:

Android nie jest emulowany - emulacja to np. Bochs i uruchamianie Win98 (emulacja x86 na ARM). Poza tym, gdy wyjdzie NAND Android będzie głównym systemem - zastąpi WM.

Zauważ, że to wideo sprzed kilku miesięcy. Od tego czasu sporo się zmieniło.

Android na HD2 już nie jest tylko ciekawostką, spokojnie nadaje się do użytku.

Film który podałeś ma prawie 3 miesiące…

Tu masz świeższy: http://www.youtube.com/watch?v=6KLQTKEEuWc widać że działa wszystko idealnie.

Wiesz tylko aby mieć pewność że to wszystko bedzie w 100% działać już chyba lepiej zainwestować w Desire które nawet cenowo jest tańsze od HD2…