Toshiba TG01 vs HTC HD2


(master of disaster) #1

Witam!

Co lepiej wybrać stosując Cene/Jakość?

Pozdrawiam

@edit: Pomyłka


(Gardner) #2

Do czego będziesz używać smartfona, czego od niego oczekujesz?


(master of disaster) #3

Sorry chodziło o HTC HD2 :slight_smile:

Funkcjonalności, wydajności oraz jakości :wink:. Ogólnie chodzi o to żebym mógł dużo na telefonie robić.


(Myregistryaccount) #4

HD2 będzie lepszym wyborem, choćby ze względu na pojemnościowy ekran. Poza tym jak będziesz chciał to nawet androida na nim uruchomisz.


(master of disaster) #5

No właśnie na tym mi zależy tylko widze że różnica między Toshibą a HTC to zaledwie 0,2'', więc dużej róznicy nie ma, a w cenie jest :stuck_out_tongue:

O! to ciekawe, a na Toshibie nie będzie można?

Ja wiem że htc może być lepszy, bo jest droższy, ale pamiętajcie ja pytam o:

Cena/Jakość, ogólna funkcjonalność etc.

Pozdrawiam


(Pawbrotm) #6

No to tak.

HD2:

  • Pojemnościowy ekran to oczywiście wysoka czułość i wygoda w surfowaniu po WWW, lub przemieszczaniu się w Sense - poza nim w starszych programach dla WM zaczynają się kłopoty. Sytuację trochę ratuje program Zooomer i przybliżanie przez słynne rozsuwanie palców - powiększa się okno programu. Można też kupić pojemnościowy rysik - ale uwaga te za 7 zł z Allegro to tylko zastępniki dla palca - precyzji nie uzyskamy (ja osobiście jako taki rysik mam stary metalowy długopis). Oryginalny rysik od htc kosztuje sporo więcej, ale pozwala wykonywać operacje z taką precyzją jak na opornościówce z rysikiem - te rysiki charakteryzują się tym, że na końcu mają takie okrągłe "szkiełko" z czerwoną kropką.

  • HD2 ma o wiele więcej RAM - 448 MB w stock i 576 MB po dograniu odpowiedniego radia i ROMu (wymagany HSPL).

  • HD2 jest praktycznie pewniakiem jeśli chodzi o Androida na NAND - jedna osoba z xda już odpaliła tak Androida. Oczywiście jest też możliwość odpalania Androida z SD - wtedy masz niejako 2 systemy.

  • No i to HTC (to już tak przy okazji :stuck_out_tongue: )

Toshiba to był pionierski model, ale teraz już nie jest za dobry

  • Mało RAMu - zaledwie 256 MB - nie ma mowy o Sense + WM 6.5 - ram schodzi w oczach - dawniej w Topazie, który ma 288 MB RAM z WM 6.5 i Sense po resecie miałem tylko coś koło 50 MB schodzące z czasem do 35 MB - to już bardzo mało. Jedyne możliwe pogodzenie Tosi z Sense to WM 6.1. Dla porównania w moim HD2 (z odblokowanym RAMem po resecie z uruchomionym Sense mam 270 MB RAM i spada max do 250 MB - to nadal daje możliwość nieograniczonego korzystania z multitaskingu)

  • Na Tosię powstają jakieś wczesne bety Andka - mało funkcjonalne i raczej niezdatne do użytku. W HD2 rozwój jest już praktycznie zakończony, a zwieńczeniem całości będzie NAND - wgrywanie Androida do pamięci telefonu, zastępując tym samym Windows.

  • Oprócz tego w Tosi jest zastosowany debilny pomysł na zastąpienie "słuchawek" przyciskami ekranowymi - gorszego pomysłu na te 2 ważne przyciski nie widziałem

Na niekorzyść Tosi przemawiają też doniesienia użytkowników o odklejającej się warstwie dotykowej - z powodu złej konstrukcji urządzenia - ciepło z CPU nie ma gdzie ujść, to grzeje ekran i rozwarstwia go.

Na plus Tosi przemawia host USB - wiadomo, że z tym można podłączać do telefonu urządzenia na USB. HD2 tego nie ma (no ma w pewnym stopniu - host nie daje zasilania i trzeba mieć huba z podłączaniem zewnętrznego zasilania, no i brak sterowników w WM - ktoś tam podjął się ich stworzenia, ale projekt jest teraz zawieszony ze względu na Androida - słyszałem, że tam host działa od razu).

Systemowych różnic funkcjonalności większych nie ma, bo oba urządzenia jadą na tym samym OS - chociaż w HD2 jest sporo autorskich aplikacji HTC, które odznaczają się wygodą i ładnym wyglądem.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem. :slight_smile:


(Methylz) #7

HD2 ze względu na Androida.


(system) #8

tylko trzeba wiedzieć że ten Android na HTC może mulić i robić różne niespodzianki z racji niedostosowania do sprzętu..Jeżeli chcesz już koniecznie Androida wybrałbym telefon który ma go odrazu w standardzie...


(Methylz) #9

Głupoty gadasz, Desire jest praktycznie hardware'owo identyczny jak HD2 i wszystko działa, także sprzęt jest dostosowany do Androida.


(system) #10

Nie wmawiaj mi że emulowany android nie będzie się ciąć .... wystarczy popatrzeć na wideo i widać że nie chodzi tak jak powinien .. http://komorkomania.pl/2010/07/03/andro ... -hd2-wideo na E51 też możesz Windows 95 zainstalować ale to tylko ciekawostka bo tnie się tak samo jak android na HD2..


(Pawbrotm) #11

Potwierdzam. W wersji z SD działa już praktycznie wszystko - tylko jakieś drobnostki jeszcze sprawiają problemy, ale NAND najprawdopodobniej je załata. Chociaż z drugiej strony jeśli ktoś koniecznie chce Androida to chyba jednak native Android będzie lepszym wyborem - raz, że wszystko jest w 100% dopasowane. Tutaj zawsze bedzie to port, więc nie musi działać w 100%. Native Androidy mają też trackballe - to rzecz, której najbardziej brakuje mi w HD2.

Edit:

Android nie jest emulowany - emulacja to np. Bochs i uruchamianie Win98 (emulacja x86 na ARM). Poza tym, gdy wyjdzie NAND Android będzie głównym systemem - zastąpi WM.

Zauważ, że to wideo sprzed kilku miesięcy. Od tego czasu sporo się zmieniło.

Android na HD2 już nie jest tylko ciekawostką, spokojnie nadaje się do użytku.


(Methylz) #12

Film który podałeś ma prawie 3 miesiące...

Tu masz świeższy: http://www.youtube.com/watch?v=6KLQTKEEuWc widać że działa wszystko idealnie.


(system) #13

Wiesz tylko aby mieć pewność że to wszystko bedzie w 100% działać już chyba lepiej zainwestować w Desire które nawet cenowo jest tańsze od HD2..