Toshiba u400 problem z przydzieleniem ramu grafice

Witam zakupiłem ostatnio notebook toshiba u400-158 + vista home premium z grafiką intela 128Mb + 1200Mb z Ram’u i tu pytanie przy ktoś wie jak przydzielic ten dodatkowy ram grafice?? szukałem grzebałem i nie mogę tego znaleźc;( proszę o pomoc i z góry dzięki;)

marrtin89 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Takie rzeczy ustawia się w BIOSie. Wejdź do BIOSu i odszukaj opcję odpowiadającą za ilość pamięci przydzielanej karcie graficznej. Opcja może przybierać różne nazwy np. PCIe/AGP Apreture Size, Graphics Apreture Size, Graphic Win Size.

nie, sterownik udostępnia dodatkowy bufor dla tekstur z ramu, nic nie musisz robić.

I tu właśnie jest problem, bo ten sterownik jakiś dziwny jest można tam ustawac podstawowe opcje związane z ekranem, grafiką 3D i takie tam pierdołki, a o dodatkowym ramie ani śladu:(

No ale czy on przypadkiem nie robi tego automatycznie, przydzielając go w momencie zapotrzebowania?

Chyba raczej nie bo jak gram to zamula już na rozdzielczości 800x600 wiec chyba sam nie przydziela

No a skąd wiadomo czy to kwestia ilości pamięci? Ja bym raczej obstawiał po prostu niewydolność całego komputera… W końcu to zintegrowana karta graficzna! Zajrzyj http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap … 883.0.html zobacz ich testy w 3dmarku i w różnych grach.