Toshiba Vista Recovery CD formatuje wszystkie dyski?


(system) #1

Witam,

Rok temu kupiłem laptopa Toshiba Satellite A300 z zainstalowaną Vistą, pierwsze co zrobiłem to stworzyłem Recovery CD i ją usunąłem, zainstalowałem XP, dodałem 2 partycje na magazyn danych i na ostatniej małej partycji Linuxa. Korzystam głównie z niego, XP cały czas miał problemy ze sterownikami, dlatego chcę w końcu jednak jako system alternatywny mieć tą Vistę, ale gdy uruchamiam wcześniej zrobiony Recovery CD informuje mnie on że z dysku zostaną usunięte wszystkie dane. Czy to znaczy że instalator ten usuwa dane ze wszyskich dysków, całkowity format? Ja np, chciałbym po prostu sformatować dysk C gdzie jest XP i dać tam viste, a pozostałe dyski to ponad 100gb danych. Zatem moje pytania:

1) Czy taki recovery CD faktycznie formatuje cały dysk?

2) Jeśli tak to jak inaczej mogę zainstalować Vistę żeby zachować jej legalność?


(MarS) #2

Recovery CD przywraca fabryczny układ partycji


(rgabrysiak) #3

Jeżeli masz możliwość pożycz płytę z Vistą i podczas instalacji podaj swój klucz wszystko w 100% legalne.

Co do pierwszego pytania wydaje mi się że faktycznie recovery fomatuje cały dysk a inaczej przywraca go do orginalnego stanu


(MrAsusrp6) #4

Formatuje partycje na którym będzie zainstalowana Vista, do stanu z pierwszego dnia w którym została zainstalowana na kompie.


(Hashi) #5

Są dwie opcje. Przywrócenie stanu fabrycznego lub instalacja samego systemu na C: (ekspert) - bez naruszania dodatkowego dysku z danymi.

Podczas następnego przywracania systemu do stanu fabrycznego wybierasz opcję (ekspert) recovery bez usuwania partycji z danymi (jak wspomniałem musi być to partycja utworzona przez płytę RecoveryDVD, czyli przez pierwszą opcje). Warunkiem jest wcześniejesze nie ingerowoanie w partycje innymi programami. Przywracasz system pierwszą opcją (utworzenie systemowej + na dane) i przy następnym przywracaniu wybierasz opcje drugą (na zdjęciu poniżej na czerwono, partycja z danymi - u mnie E: - nie zostanie skasowana).

instalacja-windows-vista-ale-nie-plyty-recovery-t262757.html