Toshiba Vista Recovery CD formatuje wszystkie dyski?

Witam,

Rok temu kupiłem laptopa Toshiba Satellite A300 z zainstalowaną Vistą, pierwsze co zrobiłem to stworzyłem Recovery CD i ją usunąłem, zainstalowałem XP, dodałem 2 partycje na magazyn danych i na ostatniej małej partycji Linuxa. Korzystam głównie z niego, XP cały czas miał problemy ze sterownikami, dlatego chcę w końcu jednak jako system alternatywny mieć tą Vistę, ale gdy uruchamiam wcześniej zrobiony Recovery CD informuje mnie on że z dysku zostaną usunięte wszystkie dane. Czy to znaczy że instalator ten usuwa dane ze wszyskich dysków, całkowity format? Ja np, chciałbym po prostu sformatować dysk C gdzie jest XP i dać tam viste, a pozostałe dyski to ponad 100gb danych. Zatem moje pytania:

  1. Czy taki recovery CD faktycznie formatuje cały dysk?

  2. Jeśli tak to jak inaczej mogę zainstalować Vistę żeby zachować jej legalność?

Recovery CD przywraca fabryczny układ partycji

Jeżeli masz możliwość pożycz płytę z Vistą i podczas instalacji podaj swój klucz wszystko w 100% legalne.

Co do pierwszego pytania wydaje mi się że faktycznie recovery fomatuje cały dysk a inaczej przywraca go do orginalnego stanu

Formatuje partycje na którym będzie zainstalowana Vista, do stanu z pierwszego dnia w którym została zainstalowana na kompie.

Są dwie opcje. Przywrócenie stanu fabrycznego lub instalacja samego systemu na C: (ekspert) - bez naruszania dodatkowego dysku z danymi.

Podczas następnego przywracania systemu do stanu fabrycznego wybierasz opcję (ekspert) recovery bez usuwania partycji z danymi (jak wspomniałem musi być to partycja utworzona przez płytę RecoveryDVD, czyli przez pierwszą opcje). Warunkiem jest wcześniejesze nie ingerowoanie w partycje innymi programami. Przywracasz system pierwszą opcją (utworzenie systemowej + na dane) i przy następnym przywracaniu wybierasz opcje drugą (na zdjęciu poniżej na czerwono, partycja z danymi - u mnie E: - nie zostanie skasowana).

instalacja-windows-vista-ale-nie-plyty-recovery-t262757.html