Toshiba vs. HP - konkretne propozycje

z góry sorry, za kolejny post w podobnym stylu ale chodzi mi o te konkretne modele.

co sądzicie o tych laptopach i ewentualnie, który z nich sami byście wybrali?

Toshiba A200-1M7 - jestem już prawie zdecydowany na ten (bardziej zależy mi na baterii niż grafice)

HP Pavilion DV6520AE - T7100, x3100, bateria ok 2.5 w tej konfig powinna wytrzymac

Toshiba A210-127 - jeżeli nie wytrzymuje 2-2.5h (?) to niestety muszę ją z ciężkim sercem odrzucić

HP Compaq 6710s - compaq broniący się dla mnie stylem i baterią (ale brak kamerki, kart pamieci, 2usb…)

co o nich sądzicie i jak z tą baterią w A210-127

pzdr

Wszystkie baterie niby wytrzymują trzy godziny a tak naprawdę 1,5 i już koniec także i to weź pod uwagę :]

ależ to już nie jest takie oczywiste:) (chyba ze w przypadku a200-127) testy mówią same za siebie. ale testy testami a czy są moze jacys uzytkownicy tych albo zblizonych wersji?

pzdr

wszyscy producenci oszukują z max czasem pracy, wszystkie podane przez ciebie propozycje mają bardzo podobną konfigurację i nie sądzę by różniły się bardzo czasem pracy - chcesz mieć dłuższy czas pracy kup zapasową baterię. Na twoim miejscu skupił bym się na jakości obrazu i wygodzie pisania na klawiaturze. Wybrałbym Toshiba Satellite A210-127, 2Gb ramu, 160 gb dysk i bardzo dobra jak na nootebooki karta graficzna, idealna do filmów i obróbki grafiki. Tak jak wspominałem wcześniej idź do sklepu poproś by ci je zaprezentowali sprawdź obraz i klawiaturę i oczywiście kup jakąś małą mysz bo obsługa kursora na notebooku to tragedia.

Ja użytkuję Toshibę (patrz podpis) z tej samej serii, różniącą się od A210-127, szybszym procesorem oraz większym dyskiem. Laptop sprawuje się bardzo dobrze, ale muszę Ciebie zmartwić. Akurat w tym przypadku testy czasu pracy lapka na baterii nie są w żaden sposób przekłamane. W moim modelu bateria wytrzymuje góra 1h:45min i to przy najniższej jasności ekranu oraz ustawieniu systemu w trybie “oszczędzanie energii”. “Normalne” użytkowanie, np. przeglądnie stron internetowych czy oglądanie filmów przy średniej jasności ekranu wyczerpuję baterię w ciągu ok. 1h. Szczerze mówiąc tragiczny wynik, ale nie można mieć wszystkiego (przynajmniej nie za “te” pieniądze :P). Za dość mocną konfigurację trzeba zapłacić zmniejszoną mobilnością. Zresztą mobilność w tym modelu i tak nie była by idealna, nawet z mocną baterią. W użytkowaniu lapka poza domem (np. na “świeżym powietrzu” czy w kawiarni, tj. dobrze nasłonecznionym miejscu) przeszkadza matryca typu “glare”, bardzo skutecznie odbijająca wszelkie światło. Pomimo tych wad, laptop jeszcze nigdy mnie nie zawiódł… zresztą zajrzyj w link poniżej. Swoiste kompendium wiedzy o modelach Toshiba Satellite A210-xxx.

Toshiba Satellite A200-1AX, A210-128 i 129 - Kompendium