Toshiba Windows 7 Upgrade 49,99zł allegro

Co o tym myslicie? Warto, to jest legalne ? http://allegro.pl/item856278893_hit_tos … o_7hp.html

Dodane 23.12.2009 (Śr) 18:06

Za ten upgrade ma pozytywne komentarze

ja bym nie ryzykował, może i działa, ale powszechnie znany jest proceder takiego “tańszego” sprzedawania wszelkiego rodzaju kont, gift card teraz także kuponów na których opłacona jest już tzw opłata manipulacyjna, koszta takich produktów pochodzą w 99% z opłat kradzionymi numerami kart kredytowych, więc bierzesz udział w przestępstwie

Programem Windows 7 Upgrade objęte są komputery zakupione po 26 czerwca 2009.

Jeśli ktoś kupił sprzęt z Vistą Home Premium i wyższą (Home Basic nie jest objęta tym programem) po tym terminie to może sobie taką Siódemkę zamówić na stronie producenta. TOSHIBA nie wymaga do tego żadnych kuponów. Poprostu rejestrujesz zakup i czekasz na paczkę. Kupowanie tego kuponu za 5 dych to dodatkowy wydatek, bo system jest za darmo ale trzeba zapłacić przesyłkę kurierską. Nie wiem jaki to konkretnie koszt ale media podają, że kilkanaście euro.

Jeśli kupiłeś komputer wcześniej (przed 26 czerwca 2009) to nawet jak dostaniesz nośnik z licencją będzie on moim zdaniem nielegalny (aktywacja nie jest dowodem legalności systemu operacyjnego).

:roll:

Wiem o tym ale to kosztuje ok.150 zł co jest głupotą. Rozmawiałem z właścicielem aukcji. Jest to legalne. Facet ma sklep komputerowy, i ma kupony. Ja kupiłem laptopa po 26 czerwca, ale było za wcześnie na kupony, które teraz są i znoszą kwotę wysyłki.

no i co ja też moge mieć sklep i robić ludzi w bambuko nie dając im tego co im się należy a potem to sprzedawać na allegro, od kiedy to posiadanie jakiegoś tam sklepu powoduje że jest się nagle uczciwym… po za tym nie widzę aby użytkownik posiadał konto firmowe na allegro, a powinien jeśli sprzedaje rzeczy jako “sklep komputerowy”…

Wydaje mi sie jednak , że jest to legalne. Można sprzedawać kupon, a jak go dostane, i wpisze na stronie toshiby z numerem seryjnym komputera, to dostanę płytę Windows 7, i musi być ona legalna :slight_smile:

nie legalne bo owy kupon powinien dostać kupujący a nie przykładowo sprzedawca sobie te kupony sprzedaje, on kradnie a ty kupujesz kradziony przedmiot, więc jesteś paserem,

Dokończenie:

czyli masz zarzut uczestniczenia w przestępstwie.

Jeżeli chodzi o Toshibe i tzw. darmowy Upgrade do 7 to jest tak. musi być sprzęt kupiony po 26 lipca 2009 roku oraz być na liście sprzętów uprawnionych do upg. Toshiba umieściła listę sprzętku a dokładniej początki numerów seryjnych i tylko te mają prawo do upg. sprzedawanie tzw. kuponów na upg jest nielegalne. taki kupon może być dostarczony tylko i wyłącznie z przeznaczonym do tego sprzętem.

a co do samego już upg to w toshibie kosztuje to około 25 euro o ile dobrze pamiętam. sam Upg jest darmowy ale koszt zrobienia nośnika i przesyłki juz płatny ale to i lepiej niż 350 zł za system.

@3hu

No tak z kuponem racja, ale i tak jak masz kupon, i komputer nie przeznaczony do tego upgrade nie otrzymasz :-D. Trzeba wpisać numer seryjny laptopa, a po nim oni już wszystko więdzą. Ich się nie oszuka :slight_smile: