Toshiba WT8-A-102 Instalacja systemu czysta - problem

Witam opiszę problem, ponieważ przejrzałem bardzo wiele stron w Internecie zarówno angielskich jak i polskich, youtube’a itd. może ktoś mi pomoże.

Otóż jaki jest problem:w moim tablecie Toshiba WT8-A postanowiłem zrobić format i czystą instalację systemu. Na początku było OK gdyby nie to, że zainstalowałem system 32-bitowy a tablet jest 64-bitowy. Nie byłoby to problemem gdyby nie wspaniała Toshiba która na ten tablet na W10 nie wydaje sterowników pod 32-bitowy system dlatego nie działał mi dźwięk, kamerka ani wskaźnik baterii. Ogólnie tablet działał, ale chciałem zainstalować 64 bitowy system, niestety UEFI nie pozwalało na instalację takiej wersji gdyż “coś mu tam nie pasowało”. Więc bardzo inteligentny ja (o ironio) usunąłem wszystko co się dało łącznie z UEFI i komputer gdy się włącza przedstawia mi treść “No bootable device. Hit any key” i przy dotknięciu OK komputer się wyłącza.
Oczywiście posiadam usb otg dlatego wcześniej udało mi się zainstalować system teraz natomiast nie potrafię włączyć boot-owalnego pendrive tworzonego zarówno przez media creation tool, rufus-a i win2flash. Nie potrafię włączyć żadnej instalacji nawet ubuntu… jedynie co mogę włączyć to gparted - jedynie na taki pendrive reaguje. Dodam, że BIOS tabletu jest bardzo okrojony i zablokowany, na ekranie bios-u można jedynie włączyć opcje sterowników usb (ehci - xhci) i zablokować boot. Czy ktoś mierzył się z czymś podobnym?

Gdy tablet jest wyłączony, naciśnij przycisk głośności po stronie “+” i przytrzymaj go, jednocześnie naciśnij przycisk/włącznik Power do momentu, gdy zostanie wyświetlone menu Boot. Może tak z tego wyjdziesz?

Właśnie jest problem bo nie widzi żadnego pendrive’a ani jak podłączam zewnętrzną stację dysków z nagraną płytą instalatora. Byłem w tym menu setki razy i tylko widzi pendrive’a z gparted…
W Windows 98 było o tyle fajnie że jak nie było boot-a to szło zrobić z dyskietki a teraz jakby mi tego brakuje żeby zaskoczył instalator.

A partycja recovery? też usunąłeś? jak jest może z niej ruszy?

jest czysty komputer… nie ma nic…

A pendrive w jakim formacie masz do instalacji W10? - zobacz na FAT32, może ruszy?

niestety wiele metod próbowałem za pomocą rufus-a kilka opcji wybierałem i nic nie rusza :frowning:

No to chyba trzeba dać zarobić serwisowi.

tego się obawiam bo toshiba kreuje niezłe koszta swojego serwisu i najgorsze jest to, że BIOS jest okrojony i nie można za bardzo ingerować w zaawansowane ustawienia :frowning:

trochę teraz popróbowałem i zrobiłem sobie instalację 32-bitowego 8.1 i działa. A dziwi mnie to, bo w ustawieniach systemu przedstawiona jest struktura x64 procesora i żaden instalator z 10 x64 czy nawet 8.1 nie chciał odpalić :confused:

Ale, ale, jesteś pewien, że tablet oryginalnie jest na systemie x 64? bo ja wszystkie mam na x 32? sprawdź to.

No i się zgadza.

I w oryginale jest na systemie 8.1 32 bitowym.

A sterowniki, to inna bajka i trzeba szukać lub pisać do Toshiby, aby przysłali pakiet na W8.1 32.

I albo instalujesz W8.1 32 + aktualizacja do W10, albo od razu W10 1703 32 bitowy.

właśnie miałem zrobioną czystą instalację 10 i nie miałem ani dźwięku ani kamerki i na dodatek baterię źle czytało, ale na razie instaluję 8.1 zainstaluję sterowniki i zrobię update do 10

Niestety ale ten sposób nie zadziałał gdyż albo firma toshiba jest daremna albo ja coś żle robię, otóż nie mogę zainstalować sterowników dźwięku i innych, które pobieram z ich strony, a przecież ustawiam nawet model, który mam mojego tabletu. Kiedy używam driver booster zawsze mi ściągnie taki sterownik, który sprawia że ekran dotykowy nie działa a dźwięku i tak nie ma. Na stronie toshiba nie ma sterowników do tego tabletu na windows 10 32 b a nawet jak ściągam to wyskakuje błąd, że system nie jest wspierany…

Po czystej instalacji W8.1 32 najpierw uaktualnij system z WU na 100 % i dopiero ewentualnie instaluj pozostałe sterowniki.

Plus najpierw jak istnieją sterowniki do chipsetu, restart i dopiero resztę.

Albo masz instalkę W8.1 32 z jakiegoś niepewnego źródła.

tylko i wyłącznie ze strony Microsoft