Toshiba x505-q865 - wymiana pamięci RAM

Problem jest następujący:

 

Toshiba x505-q865 posiada tylko 4GB RAMu i sprawia to problemy np. przy przetwarzaniu dużych zdjęć. 

 

Chciałby się poradzić na jaką pamięć najlepiej zamienić aktualną (stara chyba pójdzie do wywalenia, bo zajmuje wszystkie dostępne sloty, których jest 2).

Oczywiście nowa pamięć powinna mieć pojemność 8GB (zapewne 2 kości po 4GB).

 

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Na dwie kości 4GB DDR3 1066MHz

Tyle to ja wiem :slight_smile: Tylko chciałbym wiedzieć czy ważny jest konkretny producent albo model pamięci? Czy wybrać dowolny?

 

Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

Bez różnicy polecam goodram.

http://allegro.pl/8gb-goodram-2x4-gb-sodimm-ddr3-pc3-8500-1066mhz-l7-i5247540357.html

zainstaluj program HWinfo32 i zobacz jaką masz pamięć, dokupujesz drugą o identycznych parametrach i wciskasz pod już istniejącą, zwróć uwagę na wskaźnik cl i napięcie, są 1.5V i 1.35V opisywane jako DDR3 L. Ze względu na dość starą pamięć 1066MHz pozostaje ci chyba tylko rynek wtórny. 

 

Tzn.? Mam oba sloty zajęte przez aktualne kości, nie mogę nic dołożyć.

 

Ta podana przez MrFreeze’a jest DDR3 L7 i jest nowa. Dlaczego pozostaje mi rynek wtórny?

Nie spotkałem w sklepach pamięci o takim taktowaniu, najwolniejsze to 1333 MHz. Myślałem że masz zajęty 1 slot, to niestety musisz wymienić obydwie aby móc włożyć 2 po 4 GB, zastanów się jednak czy to jest powód wolnej pracy lapka, moim zdaniem hamulcowym jest twardy dysk.

Raczej RAM jest powodem wolnej pracy. Wyjaśnię co mam na myśli:

 

Otwierane są powiedzmy 3 zdjęcia o rozdzielczości 17000x15000px (około). Do tego przeglądarka z kilkoma zakładkami i inne programy w tle. Wszystko ładowane jest do RAMu i system operacyjny sobie nie radzi z jego przydzielaniem, bo po prostu ma go za mało. Czasami nawet się całkowicie zawiesi - potrzebny jest hard reset.

Sprawdzałem zużycie RAMu przy dokonywaniu tych czynności i rzeczywiście osiągana jest górna granica - ~3.9/4GB.