Total Commander 7.02 - usuwanie plików

witam,

czy usuwanie plików w Total Commanderze (np 7.02) różni się czym od systemowego usuwania plików z dysku? (shift+del)

kiedyś gdzieś wyczytałem, że TC wykorzystuje pewien hm… “system” czy “procedurę” która usuwa pliki dokładniej… coś w tym stylu…

jak jest w praktyce?

laszjwrz nigdzie o tym nie czytałem, lecz przetestowałem to na mojej virtualnej maszynie i powiem Ci że tak samo można było odzyskać który usunąłem normalnie i po usunięciu przez TC.

:wink:

Jeśli usuwasz nie korzystając z pomocy klawisza Shift, plik trafi do Kosza (o ile nie jest oczywiście wyłączony).

Jeśli usuwasz korzystając z pomocy klawisza Shift, plik zostanie od razu skasowany z pominięciem Kosza.

Tak to działa już w systemie i podobnie w TC.

W konfiguracji TC można jednak wyłączyć opcję F8/Del usuwa do kosza … i wtedy pliki będą usuwane z pominięciem kosza (bez korzystania z Shift).

Oczywiście trzeba stosować tą możliwość z ostrożnością, ponieważ po bezpośrednim usuwaniu do ewentualnego odzyskania pliku trzeba skorzystać z odpowiednich programów i nie zawsze to się uda w 100% (jeśli plik już został ‘nadpisany’).

W praktycze jest to tak ze DEL to DEl kasuje tak samo jak Windows - ale sa pluginy do TC które dokładniej wymazuja dena z dysku - pytanie tylko po co to w domu?