Total Commander a dostęp do folderu

Witam!

Mam taki oto kłopot:

Za każdym razem, kiedy tylko wejdę do jakiegokolwiek folderu i wykonam jakąkolwiek operację na istniejących tam plikach, mam zablokowaną możliwość zmiany nazwy lub usunięcia tego folderu. Wyskakuje mi okno z informacją, że plik jest w użyciu, a wiem, że nie jest. Nie mam takich sytuacji, kiedy przeglądam foldery bez używania Total Commandera. Trudno, abym za każdym razem musiał restartować TC, aby móc usunąć, czy też zmienić nazwę folderu.

Nie wiem, co mam zmienić w opcjach menedżera, aby nie robił takich numerów. Czy to może mieć związek z tym, że używam wersji z nakładką PowerPack? Mój kolega ma bez nakładki, ale u niego też zaobserwowałem taką samą sytuację.

może być tak, że chcesz usunąć folder, który aktualnie przeglądasz w TC no i jest on teraz w użyciu

Gdyby tak było, to bym wiedział. Aż tak naiwny nie jestem.

Mam folder. Wchodzę do niego. Robię co mi potrzeba z plikami. Wygodzę z folderu. Chcę zmienić nazwę i dostaję bana. Więc, w którym miejscu jest on w użyciu, skoro jestem poza nim?

To samo się dzieje, kiedy np. włączę jakiś kawałek mp3, a potem wyłączę grajka. Wtedy też blokuje mi folder do momentu aż zamknę TC.

Moim zdaniem to jedyna przyczyna Twoich kłopotów. Od lat używam TC i nigdy nie miałem takich problemów. Przypuszczam, że :bruździ" któraś z wtyczek, najprawdopodobniej typu ‘Wtyczki zawartości (WDX)’. Być może masz zainstalowaną jakąś wtyczkę odczytującą zawartość lub jakieś właściwości folderu lub zawartych w nim plików. Aby “wyłapać” winowajcę wyłączaj kolejno wszystkie wtyczki albo użyj Process Monitora i wyszukaj błędy typu ‘Acces denied’, ’ Failed’.

Kolega ma zwykłą wersję TC i też coś takiego u niego zaobserwowałem.

Sprawdzę tym programem, co poleciłeś. Dzięki.

Wszystko fajnie, ale tą listę da się jakoś zatrzymać, bo leci jak oszalała?