Total Commander - dlaczego nie można zazanczać plików od dołu? (zablokowane)

Total Commander - dlaczego nie można zaznaczać plików  od dołu? (zablokowane)

Mam włączony podgląd miniatur

 

Jak to odblokować?

 

Chcę przesunąć myszką ale zaznacza tylko jedno zdjęcie…dalej nie można przesuwać…

Screen%20Shot%2003-02-15%20at%2010.22%20

Prawy przycisk myszy - u mnie działa.

Autor nie napisał tego, ale chodziło mu o LPM.

Nie znalazłem takiej opcji ani żadnej wtyczki do tc pozwalającej na to. Pozostaje Ci klikanie z wciśniętym Ctrl. :frowning:

@djzon i S3BA_

Czy to Wasz pierwszy w życiu komputer? Czy też używacie ich tylko do grania na nich?

Jeśli tak, to można wam wybaczyć ignorancję. Tylko po co Wam TC? Za wysokie progi.

Tak trudno pokombinować, żeby po ratunek na DP?

 

Pozostałym podpowiem, o czym każdy user TC powinien wiedzieć:

Można zaznaczać do góry i w dół! I LPM i PPM!

 

PPM- do góry i w dół, Proste? Po co sobie utrudniać?

Jak masz mysz, to i PPM tam jest.

A jak PPM nie działa? Kup nową myszkę!

 

LPM-używamy z Shiftem

Najpierw zaznacz shift+LPM plik ostatni, następnie ponownie shift+LPM plik perwszy.

Tym sposobem błyskawicznie zaznaczysz grupę wybranych plików od dołu do góry.

Ponadto możesz zaznaczać także pojedyncze pliki tym sposobem. Oraz kilka lub wiele grup plików

(tak w górę jak i w dół- jednocześnie). Wystarczy za kazdym razem zwolnić klawisz shift i ponownie go wcisnąć!.

 

Ponadto, istnieje możliwość zaznaczania plików tylko z klawiatury (bo po co mysz dla Pro?).

SPACJĄ lub Insert.

 

Są jeszcze inne sposoby! Ale to i tak za dużo wiedzy na raz dla leniwych, co nie chce im się

popróbować, tylko idą na łatwiznę. Za rączkę.

 

@S3BA_

Jak się nie znasz, to nie zabieraj głosu. Niech się wypowiedzą zawsze Ci, którzy się znają!

CTRL+LPM- działa, ale trzeba klikać w każdy plik aby go zaznaczyć. Tu nie potrzeba żadnych wtyczek i gniazdek.

SHIFT+LPM działają świetnie.

 

A w Konfiguracja->Różne->Przemapowanie klawiatury

można sobie do woli zmieniać i kombinować!

Skoro DeePdIVEr jesteś taki pro a my takie lamy to napisz nam komputerowym analfabetom jak to zrobić bez użycia klawiatury, chętnie nauczę się czegoś nowego w tym programie.

S3BA_ - Można powiedzieć, że gdy zmienię na lewy przycisk (ustawienia w programie styl Windows) to nie działa w ogóle zaznaczanie, nawet jeśli wcisnę CTRL… Po prostu mam znaczek “niedostępne”(zablokowane)

 

To będzie częścią nadchodzącego wersji głównej TC 9