Total Commander - pytania


(masterkomp) #1

Witam! Mam pytania.

  1. Jak ustawić, żeby Total Commander kopiował normalnie pliki tzn. chodzi mi o wygląd kopiowania, żeby był domyślny, nie taki jak na screenie?

total3gp.png

  1. Czy warto zaznaczyć tę opcję? Czy pliki będą kopiowane szybciej i pewnie (na 100% poprawnie skopiowane)?

total24pd.png


(Bukosss) #2

Teoretycznie kopiowanie odbywa sie w okienku TC, więc nie wiem skąd wygląd windowsowy. Przy kopiowaniu z jakiego nośnika na jaki tak miałeś? Może masz tak zawsze? Co do ustawień to możesz zmienić, ale nie uzyskasz widocznej poprawy w codziennym użytkowaniu.


(Polko P L) #3

AD1. nie kopiuj za pomocą PPM > kopiuj, PPM > wklej czy CTRL + V, CTRL + C tylko za pomocą przeciągnij i upuść - wtedy będzie okienko total commandera a nie windowsowskie :stuck_out_tongue:


(masterkomp) #4

Na początku wygląd kopiowania był normalny, dopiero później pojawił się "wygląd windowsowy". Odinstalowałem oczywiście Total Commandera, przeczyściłem rejestr, usunąłem jego folder, zainstalowałem program ponownie, ale problem pojawia się nadal. Pliki kopiuję z partycji na drugą partycję za pomocą metody "przeciągnij upuść" albo za pomocą klawisza F5.


(Bukosss) #5

Muszę przyznać, że przez wiele lat nie uświadczyłem takiego przypadku. Ja zawsze używam szeregu wtyczek, również wspomagających transfer (głównie ftp). Tak czy inaczej pojawianie się kopiowania windowsowego zwłaszcza przy użyciu F% mnie ciekawi. Postaram się poszperać i popytać a i oczekuję z niecierpliwością, co to może być?


(Maney691) #6

Masterkomp - jaką wersję Totala używasz? Co do ustawień na drugim screenie to ja u siebie mam ustawione

totalcommander13nt.jpg

i prędkość kopiowania większych plików (na tym samym dysku twardym - między partycjami) znacznie wzrosła co widoczne jest poniżej

totalcommander20dg.jpg

i nie ma żadnych błędów w kopiowanych plikach !


(masterkomp) #7

Używam Total Commander PowerPack 1.5 PL.


(Maney691) #8

To Ci szczerze polecam Total Commandera 6.50 , sam miałem dziwne problemy z Twoją wersją ( nie działała mi konfiguracja, znikały ikony...)