Total Commander - pytania

Witam! Mam pytania.

  1. Jak ustawić, żeby Total Commander kopiował normalnie pliki tzn. chodzi mi o wygląd kopiowania, żeby był domyślny, nie taki jak na screenie?

total3gp.png

  1. Czy warto zaznaczyć tę opcję? Czy pliki będą kopiowane szybciej i pewnie (na 100% poprawnie skopiowane)?

total24pd.png

Teoretycznie kopiowanie odbywa sie w okienku TC, więc nie wiem skąd wygląd windowsowy. Przy kopiowaniu z jakiego nośnika na jaki tak miałeś? Może masz tak zawsze? Co do ustawień to możesz zmienić, ale nie uzyskasz widocznej poprawy w codziennym użytkowaniu.

AD1. nie kopiuj za pomocą PPM > kopiuj, PPM > wklej czy CTRL + V, CTRL + C tylko za pomocą przeciągnij i upuść - wtedy będzie okienko total commandera a nie windowsowskie :stuck_out_tongue:

Na początku wygląd kopiowania był normalny, dopiero później pojawił się “wygląd windowsowy”. Odinstalowałem oczywiście Total Commandera, przeczyściłem rejestr, usunąłem jego folder, zainstalowałem program ponownie, ale problem pojawia się nadal. Pliki kopiuję z partycji na drugą partycję za pomocą metody “przeciągnij upuść” albo za pomocą klawisza F5.

Muszę przyznać, że przez wiele lat nie uświadczyłem takiego przypadku. Ja zawsze używam szeregu wtyczek, również wspomagających transfer (głównie ftp). Tak czy inaczej pojawianie się kopiowania windowsowego zwłaszcza przy użyciu F% mnie ciekawi. Postaram się poszperać i popytać a i oczekuję z niecierpliwością, co to może być?

Masterkomp - jaką wersję Totala używasz? Co do ustawień na drugim screenie to ja u siebie mam ustawione

totalcommander13nt.jpg

i prędkość kopiowania większych plików (na tym samym dysku twardym - między partycjami) znacznie wzrosła co widoczne jest poniżej

totalcommander20dg.jpg

i nie ma żadnych błędów w kopiowanych plikach !

Używam Total Commander PowerPack 1.5 PL.

To Ci szczerze polecam Total Commandera 6.50 , sam miałem dziwne problemy z Twoją wersją ( nie działała mi konfiguracja, znikały ikony…)