Totall Commander a montowanie obrazu płyty (PPM)

Testuję od kilku dni TC przed jego zakupem i zniechcęca mnie brak możliwości zamontowania płyty przez prawoklik myszy. Zawsze robiłam to w ten sposób że na obraz płyty naciskałam PPM i wybierałam z menu kontekstowego “Zamontuj” W TC przy naciśnięciu PPM zaznacza mi się obraz płyty na czerwono. W jaki sposób mam w TC zamontować obraz płyty?

Ale ściągnełaś to z neta i co w postaci obrazu do zamontowania ??

Zrobiłam sobie obraz gry z rozszerzeniem .iso. Chcę ten obraz zamontować. Ale w TC nie mam menu kontekstowego po naciśnięciu PPM więc jak mam to zamontować? Pozostaje mi tylko się prześlizgnąć przez gąszcz plików przez Explorer Windows :confused:

A próbowałaś montować przez program daeomon tools litlle czy jakoś tak sie nazywa , on utworzy Ci wirtualny dysk na ktorym zamontujesz obraz płyty .

Korzystam z alkoholu 52% ale nigdy go nie uruchamiałam bo po co skoro dodał do menu kontekstowego opcję montowania i odmontowywania obrazów. W każdym bądź razie dzięki za pomoc myślałam że TC ma takową opcję.

LOL. A zajrzałaś chociaż do ustawień? Ja tam nie wiem jak ty testujesz programy, ale ja zaczynam od zajrzenia “pod maskę” i sprawdzenia, co, gdzie i jak mogę w danym programie ustawić.

Konfiguracja -> Ustawienia -> Operacja -> Wybieranie za pomocą myszki (lewy przycisk myszki (jak w Windows)).

Ja nie wiem jak ty na to nie wpadłaś po paru dniach testowania :wink:

EDIT:

Zaznaczanie prawym klawiszem to fajna sprawa. Czasem się przydaje. A menu kontekstowe możesz też wywołać poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku na klawiaturze. Ja mam ten przycisk obok prawego CTRLa

Super dzięki, działa, ale zostanę przy domyślnym ustawieniu jeśli można korzystać z klawisza skrótu między Ctrl a Alt. Dzięki za wskazówkę klawisz skrótu jest znacznie lepszy.

BTW.: Nie powinno być “Prawy przycisk myszki (jak w Windows)”. Tam pisze lewy. Chyba to w błąd wprowadza.