Totalna blokada konta użytkownika w Windows XP

Na moim komputerze mam zainstalowany System Windows XP Professional.

Są na nim 3 konta: Administrator, XXXXX i konto Gość (nieaktywne)

Chciałbym tak ograniczyć konto XXXXX, aby użytkownicy z niego korzystający nie mogli:

  1. Instalować i odinstalowywać ŻADNYCH programów (obecnie większości się nie da, ale część się da);

  2. Zmieniać ŻADNYCH ustawień (np. ekranu: wygaszacza, tapety, rozdzielczości itp.; Opcji folderów; Opcji internetowych: strony głównej itp.; Opcji zasilania itd.);

  3. Wchodzić do Panelu sterowania;

  4. Wchodzić na dyski lokalne np. c: i dalej w Program files lub Windows;

  5. Zapisywać jakichkolwiek plików poza folderem Moje dokumenty lub na Pulpicie;

Innymi słowy chciałbym aby użytkownicy tego konta NIE mogli instalować/odinstalowywać ŻADNYCH programów, zapisywać i kasować czegokolwiek na dysku twardym poza folderem Moje dokumenty lub Pulpitem oraz zmieniać jakichkolwiek ustawień (czyli wchodzić w Panel sterowania itp.)

Jak to zrobić, proszę o odpowiedzi, instrukcje, linki, opisy itp.

Proszę o pomoc

Zarządzanie uprawnieniami użytkowników w Windows 2000/XP

Wszystko OK - fajnie opisane, tylko że wg tej instrukcji postępując w Windows XP w oknie Dodaj/Usuń przystawkę i dalej w oknie Dodawanie przystawki autonomicznej - NIE ma możliwości wyboru przystawki Zasady grupy (poprostu jej tam nie ma) :!: Dlaczego - nie wiem :?:

Oczywiście jestem zalogowany jako Administrator :!:

O to chodzi ?

U mnie jest:

schowek015ng.th.jpg

Sprawdź jeszcze raz, może przeoczyłeś coś, przesuń suwak do końca :wink:

Sorry - ale NIE jestem DEBILEM - nie ma i już. Próbowałem kilkanaście razy (różne opcje: z restartem i bez) i się Zasady grupy nie pojawiły :!:

Jestem zalogowany jako Administrator, robie wg podanej instrukcji. Użytkownicy i grupy lokalne są a Zasady grupy poprostu nie ma :!:

brakzasadygrupy0vc.th.png

Podobny problem z brakiem zasad grup znalazłemTUTAJ:!:

tylko pamietaj ze nawet administrator bedzie mial poblokowane funkcje no chyba ze zabierzesz prawo do blokowania dla admina tam w artykule pisze który to plik i katalog :slight_smile:

Czy ja coś takiego sugeruję :?:

Jeszcze raz sprawdziłam i postępując wgedług tej instrukcji wszystko mi się zgadza :!:

Bez obrazy, ale mógłbyś sam się trochę postarać, zamiast reagować w taki sposób :twisted:

Sorry Pysiu, ale nie bardzo obczajam o co Ci chodzi :?:

Chce zmodyfikować ustawienia dostępu tylko na koncie użytkownika XXXXX :!: Mam też drugie konto: Administatrator - które musi pozostać w pełni funkcjonalne :?:

Problem w/w:

pozostaje nadal nie rozwiązany :!: Wyżej dodałem screena problemu :!: