Totalna deinstalacja windows 8 i instalacja visty home


(Sartom) #1

Witam Drogich forumowiczów ekspertów. Jakis czas temu korzystałem z pewnych porad z tego forum i zawsze się udawało  :smiley:  Tym razem postanowiłem się zarejestrować i samemu zadać pytanie. Mam na laptopie hp windowsa 8-ten system mnie dobija pod każdym względem.Nie jestem ekspertem komputerowym i dla mnie przejrzysty był  system vista home. Viste mam na starym nieużywanym już laptopie dell arrow-10x10.pnginspiron 1525. Tutaj pytanie- chce wywalić win 8 i zainstalować viste, posiadam płytki do reinstalacji systemu visty ale płyty sa podpisane dell arrow-10x10.pngitp. Moje pytanie ( pewnie dla wielu tutaj głupie ale cóż) Czy ten system z płytek mogę zainstalować na nowym lapsie?Jak się pozbyć tego koszmarnego win8? Dziękuje z góry!

 

 


(sert) #2

Nie możesz, ponieważ łamiesz w ten sposób licencję. Płytki z Vistą dostałeś do laptopa Dell na zasadzie licencji OEM, czyli przypisanej do konkretnego komputera.


(j24) #3

Jeżeli ta Vista na starym laptopie miała licencję typu OEM, a tak było na 99% to zainstalowanie jej na innym komputerze może okazać się prawnie niemożliwe

 

O już padła podobna  odpowiedź :slight_smile:


(Sartom) #4

Tragedia…Dziekuje za odpowiedzi forumowicze eksperci…

 


(Michal Widlak) #5