Totalne zawieszenie systemu przy uruchamianiu

witam!

nie mogłam znaleźć podobnego temtu tutaj na forum, więc piszę własy…

Całkiem niedawno, bo jakies trzy tygodnie temu zakupiłam laptopa HP Compaq 6720s z DOSem, Windowsa XP wgrał mi znajomy, wszystko ładnie śmigało, do niedawna.

Pojawił się następujący problem: podczas uruchamiania systemu wszystko jest okay, w momencie kiedy z głośniczka powinna zabrzmieć melodia powitalna systemu, laptop popada w stan totalnego zawieszenia. nie reaguje na zadne polecenia, nie działa wskaźnik, nie da się go wyłączyć, totalnie NIC. Wyjmuję wtedy baterię i włanczam ponownie i już wszystko jest wporządku. Problem taki pojawił się już kilka razy, a ja nie mam pojęcia z czego on wynika, czy to wada systemu, czy sprzętu. Proszę o pomoc…!

Sprawdź, czy uruchomi się tryb awaryjny (wciśnij klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu).

Jeżeli w trybie awaryjnym sytuacja będzie się powtarzała, to wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

jak nie działa:

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\userinit.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

tylko, że to nie jest tak, że za każdym razem się tak zwiesza…czasem włancza się normlanie beż żadnych problemów jak gdyby nigdy nic, ale czasami tak jak pisałam, totalny paraliż…system awaryjny włączył się tym razem normlanie… i laptop też normlanie, ale nie mam gwarancji że kolejne włączenie będzie udane…