Touch Diamond 2 - reinstalacja softu i programy

Cześć!

_ Na wstępie chciałbym podziękować użytkownikom tego forum - po wielu tygodniach namysłu wczoraj wieczorem zamówiłem sobie telefon Touch Diamond 2. Gdyby nie wy zapewne miałbym teraz G1 i myślał, że to najlepszy telefon jaki mógłbym mieć. Dzięki Wam poznałem wiele innych modeli i właśnie ten jeden spodobał mi się najbardziej. I go zamówiłem. Tak więc jeszcze raz, bardzo, bardzo gorąco dziękuję. _

To ma być mój pierwszy smartfon więc nie do końca wiem jeszcze wszystko o tych telefonach. Chcę, żeby pierwsza rzeczą będzie, po tym gdy już go obczaje było wgranie nowego softu. Wgrywam Windows Mobile 6.5 - tylko teraz tak - potrzebuję w miarę dokładnego wytłumaczenia jak i co zrobić, żeby go wgrać. Fajnie by było, gdybym przed tym mógł zrobić kopię zapasową całego softu - tak, że w razie jakiejś awarii mógłbym wgrać go od nowa.

Na początek chciałbym wgrać aplikacje do:

Rozmowy przez GG

Rozmowy przez Skype

Odczytywanie PDF

Odczytywania i edytowania Worda i Powerpointa

Przeglądania stron z Flashem

Wymiana plików przez bluetooth.

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podali mi nazwy aplikacji, które odpowiadają za dane funkcje.

Aha i jeszcze jedno - na razie mam Sony Ericssona K550i. Czy istnieje jakaś możliwość przekopiowania wszystkich kontaktów z tego telefonu na TD2?

Tak, starczy że skopiujesz je na kartę SIM a potem włożysz do TD2.

Co do softu i innych tego typu rzeczy polecam fora poświęcone telefonowi, który masz (w tym przypadku HTC) http://www.htcphone.pl/

Gratuluję wyboru. :slight_smile:

Mobile Gadu lub Palringo

Jest Skype na WM

Adobe Reader LE/ Foxit Reader Mobile

Office Mobile (najprawdopodobniej będzie od razu zainstalowany)

Przeglądarka Skyfire lub w przyszłości flash lite.

Touch Diamond 2 ma w standardzie dobry aplet Bluetootha.

Lepiej wgraj WM 6.5.1 - 6.5 to już staroć - są to buildy od 23037 wzwyż - na pewno znajdziesz na forach poświęconych HTC.

Dodane 15.10.2009 (Cz) 18:35

Oprócz tego warto poszukać na innych forach:

http://www.pdaclub.pl/forum/ i

http://forum.xda-developers.com (po angielsku).

jezeli SE daje mozliwosc synchronizacji kontaktow z outlookiem to bedzie to najwygodnieszy sposob na przegranie kontaktow do nowej zabawki poprzez synhronizacje.

Jezeli jest to Twoje pierwsze urzadzenie z WM to proponuje od razu nie porywac sie na zmiane romu z uwagi na to ze mozesz zostac z bardzo drogim przyciskiem do papieru w razie uwalenia sprzetu. Mozesz tez poczekac, az producent wypusci aktualizacje sustemu do najnowszych mobilnych okienek i taki upgrade znacznie latwiej zrobic niz kombinowanie z robionymi systemami przez zapalencow z xda-developer, no i w przypadku romow firmowych nie masz roblemu z utrata gwarancji.

Rozmowy przez GG - mobilegadu - program alternatywny do oficjalnego klienta gg lub palringo obslugujace jeszcze kilka innych protokolow

Rozmowy przez Skype - skype jest raczej jeden i nie ma alternatywy

Odczytywanie PDF - tutaj zdania sa podzielone ale ja wole czytnik Adobe Reader lub jego zamiennik Foxit Reader moze sie okazac ze ten pierwszy bedziesz juz mial na standardzie w romie

Odczytywania i edytowania Worda i Powerpointa - pakiet office jest zazwyczaj zespolony z systemem jaki masz na urzadzeniu

Przeglądania stron z Flashem - do tej pory jedyna przegladarka jaka spotkalem wmiare obslugujaca flash to byl Netfront

Wymiana plików przez bluetooth - opis wiekszosci programow do obslugi BT znajdziesz w tym watku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=140148.0

Dodane 15 paź 2009 18:48

Pablo55 byles szybszy =D>

Ciągle tylko ta gadka o uwaleniu sprzętu - to jest pewne chyba tylko gdy wyłączą ci prąd podczas aktualizacji. :stuck_out_tongue: Ja moją G810 flashowałem już chyba z 20 razy i do dziś działa świetnie.

“Najnowszych” :stuck_out_tongue: Oficjalny 6.5 to staroć, który tak naprawdę różni się od 6.1 przerobionym menu Start i Titanium - dopiero w 6.5.1 widać różnice. Tym bardziej, że oficjalne wersje najczęściej bazują na starych buildach - ciekawe czy oficjalna aktualizacja będzie na ostatnim buildzie WM 6.5 - 23022.

Najczęściej wgrywanie odbywa się za pomocą tego samego programu, więc różnic nie ma - tak jak u mnie - DSUU od Toshiby.

A tam. Wystarczy w razie potrzeby wgrać oryginalny ROM i będzie dobrze, a gdy nie będzie tak dobrze spróbować inaczej zepsuć zawartość pamięci ROM - ja tak załatwiłem G500 z nieoficjalnym 6.1 przed wysłaniem na gwarancję i wszystko było dobrze.

A da się tu Tlena albo Google Talka uruchomić?

A skąd mam pobrać ten nowy soft do TD2? I czy znacie jakieś strony z aplikacjami do Windows Mobile?

Tak jak już wcześniej tu napisałem to na jakimś forum poświęconym HTC…

Tylko do tego forum mam zaufanie. Szczerze mówiąc wolę to forum, niż 100 innych specjalistycznych w których nic się nie dowiem…

Nic Ci nie da że będziemy pisać tu na tym forum co masz zrobić i z kąd masz pobrać , bo to zajmie ze “100” stron i po co kopiować z innego forum i wklejać tu skoro rejestracja na forum choćby http://www.pdaclub.pl zajmuje tylko 60 sekund a wszystko tam masz co jest potrzebne do diamonda 2 łącznie z romami i dokładnym ich opisem , który rom , jaki rom i problemy z danymi romami i nie tylko , problem zapewne jest w tym że nie chce ci się czytać setek stron związanych z diamondem a zapewniam Cię że jeżeli ich nie przeczytasz przed przystąpieniem do aktualizacji systemu to na 99% uwalsz smarfona , pozatym to jest jedno z najbardziej legalnych for i to co piszemy choćby nawet o wgraniu nieatoryzowanego systemu WM to już jest złamaniem regulaminu tego forum gdyż system WM również posiada licencje i jakiekolwiek jego modernizacje i udostępnianie tych modernizacji jest według tej licencji złamaniem prawa , dalsze prośby o podawanie namiarów na jakiekolwiek nieatoryzowane romy zapewne poskutkuje zmknięciem wszystkich twoich tematów związanych z tą problematyką . I proszę bardzo tu masz oficjalną stronę htc na której zapewne lada dzień pojawi się legalny WM 6.5 przeznaczony do zaktualizowania diamonda 2 http://www.htc.com/pl/

Znam magikow ktorzy szukali poomocy wlasnie po uwaleniu sprzetu przy zmianie romu i nie musialo to byc przy zaniku zasilania. Po za tym kilka razy tez mialem stycznosc z osobami, z ktorymi caly proces zmiany systemu prowadzilem za pomoca gadu i tez nie jest to wygodne. Naprawde lepiej jest dozbierac troche informacji i doswiadcznia i wtedy sie porywac juz na zmiane romu.

No ale kazdy sam sobie radzi ze swoja cegielka jak moze i lubi.

Co do telna jest napisany program na WM - pocket tlen, lub mozesz przetransportowac porty tlena do palringo i miec jeden komunikator do wszystkiego.

Odnośnie tego mam pytanie/prośbę. W jaki sposób na Parlingo mieć dostęp to komunikatora tlen. Rozumiem, że trzeba transportować kontakty, ale jak? Proszę o pomoc. ![-o<

windows mobile i urządzenia htc i temu podobne=cierpliwość+wytrwałość .autor joda .ranga jedi