Touch pad-Asus jak wyłączyć

Witam

Czy ktoś wie jak wyłączyć touch pada przy starcie systemu (windows 7). Przy wejściu na pulpit jest od razu włączony i za każdym razem musze klikać fc + f9 żeby go ręcznie wyłączyć.Może jest jakiś sposó,żeby przy starcie systemu od razu był wyłączony?

Panel Sterowania > Mysz > zakładka Ustawienia urządzenia > Wyłącz

asustouchpad.jpg

Ja nie mam takich opcji. Mam uaktywnij urządzenie,zatrzymaj urządzenie i ta opcja jest nie dostępna w sensie zaciemniona nie można jej włączyć i mam jeszcze opcje i one też są zaciemnione.Nad tymi opcjami mam napis Elan smart pad port–ps/2 w uaktywnij mam napis dezaktywuj.

Dezaktywuj jest zaciemnione? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli tak w takim razie wyszukaj:

Menedżer Urządzeń > Mysz i inne urządzenia wskazujące > właściwościach touchpada > zakładka Sterowniki, przycisk Wyłącz - również jest nieaktywny?

Przycisk wyłącz jest nieaktywny a jeśli chodzi o dezaktywuj to tak jak na twoim zdjęciu gdzie masz port i niżej ps to u mnie jest napisane Uaktywnij a niżej dezaktywuj

Jest jeszcze pewien sposób, otóż klikając 2 razy na ikonę oprogramowania od touchpada w zasobniku systemowym (jeśli masz ją ukrytą warto przywrócić na ten czas) i później kolejno zakładki Elantech > Elantech Smart Pad > Stop device > Apply > OK.

Zaczepnięte z tematu na forum ASUSa.

Trochę innaczej zrobiłem ale bardzo mi pomogłeś bo w tym linku co podałęś było inne rozwiązanie. Opcja wyłącz touch pad jak jest podłączona myszka do usb.Zaznaczyłęm tą opcję i teraz touch pad nie chodzi jak mam mysz a jak odłącze mysz i wcisne fn plus f9 to touch pad normalnie chodzi.To rozwiązanie mnie zadowala :slight_smile: dzieki,pozdrawiam