Touchpad – brak możliwości poruszania kursorem

Witam, posiadam laptopa firmy ASUS, w którym touchpad nie działa tak jak powinien. Po zainstalowaniu Windowsa 8.1 można było tylko ruszać kursorem, ale np. podwójne stuknięcie, czy inne skróty w ogóle nie działały. Postanowiłem zainstalować sterowniki ze strony producenta i wszystkie skróty działają perfekcyjnie. Niestety pojawił się problem. Teraz nie mogę w ogóle poruszyć kursorem, a dwa przyciski pod touchpadem nie działają. Ikonka w tray’u doskonale odzwierciedla dotknięcie touchpada, ale kursor nawet nie drgnie. Myszka podłączona pod USB działa bezproblemowo, ale niestety jest to dla mnie niewygodne rozwiązanie. Będę wdzieczny za pomoc. Z góry dziękuję.

A jak działa w trybie awaryjnym ? powinien już poprawnie działać na sterach systemowych, możliwe, że uszkodzony.

 

Uruchom, coś bootowalnego poza systemem i będzie wiadomo, czy system, czy touchpad.

Touchpad w trybie awaryjnym jak i pod czymś bootowalnym działa ledwo ledwo, tzn. kursor bezproblemowo działa. Niestety podwójne stuknięcie, czy użycie przycisków strasznie się zacina. Czasami trzeba stukać parę razy żeby załapał, a jak załapie to kursor porusza się z wciśniętym lewym przyciskiem i ciężko to odkliknąć. Praca z touchpadem jest w 99% niemożliwa. Zastanawia mnie tylko, dlaczego ze sterownikami od producenta, wszystko co nie działa bez ich instalacji jest naprawione (wtedy nic się nie zacina i wszystko ładnie działa). Sprawia to wrażenie jakby touchpad działał tylko do skrótów, ponieważ jak się trzema palcami porusza po dolnych przyciskach (są one tak jakby częścią touchpada, nie stanowią osobnych przycisków) to kursor się rusza.

Czyli, wygląda, że uszkodzony.

Pamiętam, że podobnie się działo w Windowsie 8 przeinstalowałem system i wszystko grało. Z systemem Ubuntu, po wpisaniu odpowiedniej komendy, bo system sam nie aktywował touchpada, również wszystko działało. Teraz w Windows 8.1 znowu jest ten sam problem i już przeinstalowanie nie pomaga nawet.