Touchpad nie działa, windows 10 - problem rozwiązany!

(andello) #1

Witam, 

proszę o pomoc w temacie jw. Po instalacji windowsa 10 z 8.1 touchpad 2 razy przestał działać. O ile za pierwszym razem odinstalowałem sterownik i zainstalowałem ponownie, pomogło, to za drugim razem i kolejnymi nie zamierzam tak robić. Czy to wina sprzętu czy windowsa 10? Jeżeli tak, to chyba przejdę z powrotem na 8.1 , a może ktoś zna jakiś inny sposób?

(Konrad21150) #2

Ja miałem podobny problem lecz z usb (nie działała klawiatura i myszka) po formacie 10-tki. Pomogło odinsalowanie sterowników usb i zainstalowanie ponownie (programem drive booster)

(andello) #3

U mnie na szczęście myszka podpięta pod usb działa, klawiatura też. Ale jest to frustrujące z tym touchpadem, w ogóle nie reaguje, niepotrzebnie się skusiłem na tego windowsa 10. Raptem parę dni go mam i problemy, a poza tym wcale nie chodzi to jakoś super płynnie jak niektórzy opisują.

ok, problem rozwiązałem następująco, należy to zrobić, gdyż w innym wypadku będą problemy non stop.

Naciśnij klawisze  win+x  i otwórz  Menadżer urządzeń. Kliknij dwukrotnie na touchpadzie i w zakładce Sterownik  kliknij  Przywróć sterownik.

Naciśnij klawisze  win+x  i wybierz  System. Kliknij  Ochrona systemu  i w zakładce  Sprzęt , kliknij  Ustawienia instalacji urządzeń. Wybierz  Nie, pozwól mi wybrać co zrobić Nigdy nie instaluj programowania sterownika z witryny Windows Update.

(izabelafk) #4

Witam. Mam podobny problem do opisanrgo powyzej. Mam laptop hp pavilion z windowsem 8.1. Miałam juz update 10 ale po sporych problemach z komputerem i ponownym postawieniem systemu musialam na nowo zainstalowac windows 10. Od tej pory nie dziala mi touchpad. Jak zaktualizuje sterowniki to działa ale jak wyłącze laptopa i go ponownie wlaczam touchpad znow nie dziala. Zablokowalam rowniez aktualizacje z windows update opisane powyzej i niestety nadal problem sie pojawia. Dodam tylko ze z touchpadem mialam problem zaraz po powrocie do windows 8.1. Bede wdzieczna za porade.

(andello) #5

Hej, ja podłączam myszkę, gdy zawiesi się touchpad, do jego odblokowania. Ostatnio tych zawiech jest coraz mniej, raz na parę miesięcy. Może sterowniki powinnaś pobrać ze strony producenta laptopa - tego konkretnego modelu, a nie z opcji, jakie dostarcza Windows.
Pozdrawiam.

(izabelafk) #6

Sterowniki pobieralam bezposrednio ze strony hp i niestety dziala do momentu jak zamkne laptopa. Ponowne wlaczenie go powoduje ze touchpad znow nie dziala… powiem szczerze ze nie bawi mnie kazdorazowe odblokowanie touchpada po nowym wlaczeniu laptopa.