Touchpad nie działa - Windows 10

Witam, 

 

proszę o pomoc w temacie jw. Po instalacji windowsa 10 z 8.1 touchpad 2 razy przestał działać. O ile za pierwszym razem odinstalowałem sterownik i zainstalowałem ponownie, pomogło, to za drugim razem i kolejnymi nie zamierzam tak robić. Czy to wina sprzętu czy windowsa 10? Jeżeli tak, to chyba przejdę z powrotem na 8.1 , a może ktoś zna jakiś inny sposób?

Ja miałem podobny problem lecz z usb (nie działała klawiatura i myszka) po formacie 10-tki. Pomogło odinsalowanie sterowników usb i zainstalowanie ponownie (programem drive booster)

 

U mnie na szczęście myszka podpięta pod usb działa, klawiatura też. Ale jest to frustrujące z tym touchpadem, w ogóle nie reaguje, niepotrzebnie się skusiłem na tego windowsa 10. Raptem parę dni go mam i problemy, a poza tym wcale nie chodzi to jakoś super płynnie jak niektórzy opisują.

 

ok, problem rozwiązałem następująco, należy to zrobić, gdyż w innym wypadku będą problemy non stop.

 

Naciśnij klawisze  win+x  i otwórz  Menadżer urządzeń. Kliknij dwukrotnie na touchpadzie i w zakładce Sterownik  kliknij  Przywróć sterownik.

 

Naciśnij klawisze  win+x  i wybierz  System. Kliknij  Ochrona systemu  i w zakładce  Sprzęt , kliknij  Ustawienia instalacji urządzeń. Wybierz  Nie, pozwól mi wybrać co zrobić Nigdy nie instaluj programowania sterownika z witryny Windows Update.

Witam. Mam podobny problem do opisanrgo powyzej. Mam laptop hp pavilion z windowsem 8.1. Miałam juz update 10 ale po sporych problemach z komputerem i ponownym postawieniem systemu musialam na nowo zainstalowac windows 10. Od tej pory nie dziala mi touchpad. Jak zaktualizuje sterowniki to działa ale jak wyłącze laptopa i go ponownie wlaczam touchpad znow nie dziala. Zablokowalam rowniez aktualizacje z windows update opisane powyzej i niestety nadal problem sie pojawia. Dodam tylko ze z touchpadem mialam problem zaraz po powrocie do windows 8.1. Bede wdzieczna za porade.

Hej, ja podłączam myszkę, gdy zawiesi się touchpad, do jego odblokowania. Ostatnio tych zawiech jest coraz mniej, raz na parę miesięcy. Może sterowniki powinnaś pobrać ze strony producenta laptopa - tego konkretnego modelu, a nie z opcji, jakie dostarcza Windows.
Pozdrawiam.

Sterowniki pobieralam bezposrednio ze strony hp i niestety dziala do momentu jak zamkne laptopa. Ponowne wlaczenie go powoduje ze touchpad znow nie dziala… powiem szczerze ze nie bawi mnie kazdorazowe odblokowanie touchpada po nowym wlaczeniu laptopa.

Rozwiązanie problemy jest prozaiczne. BIOS -> gładzik zmiana trybu advanced na basic. Działa zarówno podczas instalacji jak i przez znajdź nowe urządzenia na wsztstkich laptopach od packard bell do Nec… :slight_smile: