Touchpad - problem z multitouch

(Wojtulus14) #1

Witam.

Mam problem otóż w touchpadzie przestały mi działać pewne funkcje wielodotykowe np podczas przesuwania dwoma palcami w dół strona się nie przesuwa tak jak to miało miejsce przed usterką, tak samo nie da się przesuwać różnych elementów typu ikonki za pomocą touchpada. W ustawieniach sterownika wszystko wyglądą w porządku. Problem zaczął się gdy grzebałem w msconfig chcąc powyłączać programy uruchamiające się wraz ze startem systemu. Wróciłem stare ustawienia natomiast z touchpadem nie działa jak kiedyś. Zauważyłem że w prawym dolnym rogu obok zegarka nie ma ikony sterownika touchpada tak jak to miało miejsce kiedyś natomiast w ustawieniach pisze że sterownik jest włączony i działa poprawnie. Funkcje wielodotykowe dla 3 palców już natomiast działają. Nie mam pojęcia co może być problemem.

Mój sterownik to Elan Smart-pad ETDWare PS/2-x64 7.0.5.10_WHQL. Dziękuję i pozdrawiam

(kamil_w) #2

Widocznie nie uruchomiłeś jakiejś usługi/programu. Najprościej będzie spróbować zainstalować sterowniki jeszcze raz. Po instalacji powinny powrócić domyślne ustawienia.

(Wojtulus14) #3

Ok spróbuje zrobić jak mówisz, powiedz mi jeszcze tylko czy znajdę gdzieś na dysku instalkę tego sterownika bo był domyślnie zainstalowany gdy kupowałem laptopa a średnio mi się uśmiechają poszukiwania tego sterownika w internecie i to w języku polskim.

(kamil_w) #4

Wejdź na polską stronę producenta twojego laptopa -> pomoc techniczna -> sterowniki... lub jak to tam na tej stronie będzie i tam powinny być do pobrania sterowniki dla twojego gładzika.

(Wojtulus14) #5

Ok już naprawione ale nie wiem co było powodem złego działania touch-pada. Ściągnąłem sterownik i odinstalowałem stary. Uruchomiłem ponownie komputer i sterownik zaczął działać nie musiałem go instalować, sam już tego nie rozumiem.