Touchpad - problem z multitouch

Witam.

Mam problem otóż w touchpadzie przestały mi działać pewne funkcje wielodotykowe np podczas przesuwania dwoma palcami w dół strona się nie przesuwa tak jak to miało miejsce przed usterką, tak samo nie da się przesuwać różnych elementów typu ikonki za pomocą touchpada. W ustawieniach sterownika wszystko wyglądą w porządku. Problem zaczął się gdy grzebałem w msconfig chcąc powyłączać programy uruchamiające się wraz ze startem systemu. Wróciłem stare ustawienia natomiast z touchpadem nie działa jak kiedyś. Zauważyłem że w prawym dolnym rogu obok zegarka nie ma ikony sterownika touchpada tak jak to miało miejsce kiedyś natomiast w ustawieniach pisze że sterownik jest włączony i działa poprawnie. Funkcje wielodotykowe dla 3 palców już natomiast działają. Nie mam pojęcia co może być problemem.

Mój sterownik to Elan Smart-pad ETDWare PS/2-x64 7.0.5.10_WHQL. Dziękuję i pozdrawiam

Widocznie nie uruchomiłeś jakiejś usługi/programu. Najprościej będzie spróbować zainstalować sterowniki jeszcze raz. Po instalacji powinny powrócić domyślne ustawienia.

Ok spróbuje zrobić jak mówisz, powiedz mi jeszcze tylko czy znajdę gdzieś na dysku instalkę tego sterownika bo był domyślnie zainstalowany gdy kupowałem laptopa a średnio mi się uśmiechają poszukiwania tego sterownika w internecie i to w języku polskim.

Wejdź na polską stronę producenta twojego laptopa -> pomoc techniczna -> sterowniki… lub jak to tam na tej stronie będzie i tam powinny być do pobrania sterowniki dla twojego gładzika.

Ok już naprawione ale nie wiem co było powodem złego działania touch-pada. Ściągnąłem sterownik i odinstalowałem stary. Uruchomiłem ponownie komputer i sterownik zaczął działać nie musiałem go instalować, sam już tego nie rozumiem.