Touchpad -problem

Witam.

Wczoraj kupiłem laptopa ASUS K51ACseries świeżego bez windowsa.

Już na samy początku miałem problemy z zainstalowanie windowsa XP ale pozmieniałem cos w biosie i ok zainstalowałem.

Do laptopa dostałem sterowniki ale pod viste.Wiec wyjście było tylko jedno ściągnac z neta.

Podpiołem net do laptopa zainstalowałem program Infostrada (umożliwiajacy połączeniu z intenetem).

Wszystko było ok a tu nagle… włanczam laptopa a tu myszka tzn touchpad nie chodzi .

Widac kurosor myszki na środku ekranu ale nie da sie poruszyc.

Dlaczego napisałem o tym połączeniu internetowym - bo czytałem na forum o tym i przyczyny mogą byc rózne zainstalowanie utworzenie jakiegos połaczenia brak sterowników czy poprostu wyłączenie touchpada.Jak mam zainstalowac sterowniki jak nie moge myszką poruszac ?.Mi wydaje sie że spowodowane to jest albo tym połaczeniem internetowym albo zmiana w biosie.

PS. nie mam myszki na usb wiec nie sprawdze i nie podepne.

Prosze o pomoc z góry dziekuje

Spotkałem się z taką sytuacją, że w laptopach ASUS’a zainstalowanie systemu Windows XP i sterowników dla tego systemu było powodem uruchamiania się komputera z wyłączonym touchpadem. Spróbuj użyć kombinacji klawiszy Fn (klawisz funkcyjny) + F11 - z tego co pamiętam ten skrót najczęściej odpowiada za włączenie/wyłączenie touchpada w laptopach ASUS’a. Sprawdź czy touchpad zacznie działać, ewentualnie spróbuj innego skrótu klawiszowego do włączania/wyłączania touchpada.

Instalowałeś wszystkie sterowniki za jednym zamachem, czy po kolei każdy po osobnym restarcie systemu? Jesteś w stanie powiedzieć w jakich dokładnie okolicznościach touchpad przestał działać, tzn. po instalacji, którego ze sterowników?

Sterowniki mam tylko te które windows mam w sobie nie mam zainstalowanych do płyty głownej ani karty grafiki wiec jestem w dupie…

a touchpad przestał działac po zainstalowaniu programu do intenetu tego o którym wpsominałem.

a jeśli chodzi o kombinajce klawiszy to Fn z żadnym F7 F11 nie pomaga .

Windows XP ma w sobie sterowniki do usb?

Tak zebym mogł podpiac myszke i sprawdzic?

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Tak, xp ma sterowniki i nie musisz nic instalowac dodatkowo, zasada taka że na nowych lapkach już sie nie instaluje xp bo nie zawsze wszystko działa

Ściągne sterowniki ale jak je zainstalowac ?

Dodane 12.12.2009 (So) 12:48

Pożyczyłem mysz od kumpla na usb i jest okej wszystko chodzi.

Czy zmiana systemu jest konieczna ?

Bo nie lubie visty?

ps ma ktos moze sterowniki to płyty głownej tego laptopa ?