Touchpad+scroll zone w laptopie hp - sterowniki, help

(Jadwiga Poczta) #1

model jak w temacie, system xp pro, na panelu dotykowym po prawej stronie byla taka jakby przesuwka i to jest tam narysowane, co jak się naciskało palcem to miała fukcje myszkowego pokrętła, czyli przewijała strony, można było przeskakiwać jak klawiszami pg up i pg dn, teraz ten prawy brzeg tego nie ma, działa jak cała reszta panelu dotykowego, czy zepsułam coś albo wyłączyłam ? :frowning:

edit: już wiem jak to się nazywa - chodzi mi o scroll zone... przestało u mnie działać i nie potrafię znaleźć sterów żeby działało... sam touchpad działa

a mój model lapka: hp compaq 6720s

(system) #2

zwykle jest to z jednej strony i czasem na dole panelu

(Qrzemek) #3

zobacz czy nie odinstalowałaś HP Quick Launch Buttons jak coś to ściągnij z hp.com

(Sebos99) #4

W panelu sterowania, we właściwościach myszy będzie zakładka dotycząca oprogramowania touchpadu firmy synaptics. Tam wszystko sobie poustawiaj :slight_smile:

(Homik1983) #5

Wejdź w panel sterowania -> Mysz i tam w ustawieniach sprawdź czy ten pasek scroll'a dla touchpada nie został wyłączony. Sprawdź też jak wykrywa Ci tego touchpada, wgrywany był nowy Windows? Jeśli tak to może ktoś zapomniał o sterownikach.

(Jadwiga Poczta) #6

we właściwościach myszy nie wykrywa touchpada tylko mysz zgodna z PS/2 typ urzadzenia: mysz lub i inne urządzenia wskazujące...

może powodem jest to że podłączyłam sobie ostatnio mysz na usb i trochę na niej działałam ale teraz jak jest odłączona to nie działa to co pisałam na górze no i jak widać we właściwościach nic nie pisze o touchpadzie... :frowning:

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 22:13

nie wiem czy mam zainstalowane czy nie, ale ściągnę :slight_smile: chyba nic nie zepsuję jeśli zainstaluję a się okaże że wcześniej nie bylo odinstalowane?

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 22:58

*ściągnęłam ale to zupełnie coś innego. moge wywalić? bo nie jest mi potrzebne.

*ale na stronie hp znalazłam sterowniki do touchpada jeden ma opis: Zawiera sterownik wideo dla płytki dotykowej (Touchpad) w systemach Windows 2000 i Windows XP.

o co chodzi z tym wideo? :smiley:

* drugi ma opis: Pakiet ten zawiera sterownik tabliczki dotykowej (Touchpad) Synaptics, który zawiera zaawansowane funkcje, jak PalmCheck, EdgeMotion, strefy uderzania, podwójne puknięcie, i puknij-by-zaznaczyć.

czy to coś w stylu tego czego szukam?

jakby ktoś mi poodpowiadał to bym była wdzięczna...

edit: jak do tej pory nic mi nie pomaga :frowning: nie mogę znaleźć sterów do mojego modelu...

(robert janczura) #7

cześć,

Prawdopodobnie nie potrzeba Ci sterowników.

idź do panel sterowania

nastepnie do myszy,

otworzą Ci sie właściwości myszy,

czwarta zakładka od lewej powinnaś mieć ( scroll, Wheel, albo pokretło ) nei znam Twojej wersji windows

zobaczysz tam dwie opcje pod Scrolling:

górna - [the following number of lines at a time]

właśnie tą powinnaś mieć zaznaczoną a w kratce powinno byc 2 lub 3 ( najlepiej działą)

dolna - [One screen at a time] .....ta opcja nie powinna byc zaznaczona.

wcisnij OK i zobacz czy działą.

Jeśli jednak nie bedzie dzialalo, to idz jeszcze raz do panelu sterowania,

znów mysza......piąta zakładka od góry [Hardware]

na dole po prawej jest Properties (właściwości) naciśnij,

druga zakładka od góry [Advanced Settings] (ustawienia zaawansowane)przycisnij

zobaczysz tam trzy opcje w kolumnie - srodkowa [Wheel Detection:]

opuść opcje (beda tam 3) .... dolna powinna byc wybrana [Assume wheel is present]...nacisnij OK

sprawdz czy dziala.....

Jeśli nadal nie dziala, to idź do panelu...myszy...5-ta zakładka Hardware...

znów na dole Properties...dalej 3 zakładka od góry...Driver (sterowniki)..

2-gi od góry (odśwież sterownik)

teraz na 100% powinno działać

jak nie bedzie to jeszcze mam coś w zapasie........ :stuck_out_tongue:

pozdrowienia,

(Sebos99) #8

To nie ma nic wspólnego z tym problemem. Mam to odinstalowane a touchpad działa tak jak powinien. Jeśli już to przeinstaluj sterownik z instalki na dysku, która znajduje się w folderze C:\SwSetup\Touchpad. Tam znajdziesz plik setup i go uruchom

(Jadwiga Poczta) #9

hej dzięki robert :slight_smile: przestawiłam to sobie + ktoś mi podał link do odpowiednich sterów w necie i teraz gra i buczy

a te launch buttons odinstalowałam bo mi tylko przeszkadzała dodatkowa ikona w trayu, dzięki :slight_smile:

(robert janczura) #10

no właśnie.... nie chciałem tu komentować wypowiedzi kolegi grzemeka, ale te HP Quick Launch Buttons to Ci są potrzebne do.... niczego :mrgreen:

powodzenia