Touchpad+scroll zone w laptopie hp - sterowniki, help

model jak w temacie, system xp pro, na panelu dotykowym po prawej stronie byla taka jakby przesuwka i to jest tam narysowane, co jak się naciskało palcem to miała fukcje myszkowego pokrętła, czyli przewijała strony, można było przeskakiwać jak klawiszami pg up i pg dn, teraz ten prawy brzeg tego nie ma, działa jak cała reszta panelu dotykowego, czy zepsułam coś albo wyłączyłam ? :frowning:

edit: już wiem jak to się nazywa - chodzi mi o scroll zone… przestało u mnie działać i nie potrafię znaleźć sterów żeby działało… sam touchpad działa

a mój model lapka: hp compaq 6720s

zwykle jest to z jednej strony i czasem na dole panelu

zobacz czy nie odinstalowałaś HP Quick Launch Buttons jak coś to ściągnij z hp.com

W panelu sterowania, we właściwościach myszy będzie zakładka dotycząca oprogramowania touchpadu firmy synaptics. Tam wszystko sobie poustawiaj :slight_smile:

Wejdź w panel sterowania -> Mysz i tam w ustawieniach sprawdź czy ten pasek scroll’a dla touchpada nie został wyłączony. Sprawdź też jak wykrywa Ci tego touchpada, wgrywany był nowy Windows? Jeśli tak to może ktoś zapomniał o sterownikach.

we właściwościach myszy nie wykrywa touchpada tylko mysz zgodna z PS/2 typ urzadzenia: mysz lub i inne urządzenia wskazujące…

lokalizacja: podłączone do portu myszy PS/2

może powodem jest to że podłączyłam sobie ostatnio mysz na usb i trochę na niej działałam ale teraz jak jest odłączona to nie działa to co pisałam na górze no i jak widać we właściwościach nic nie pisze o touchpadzie… :frowning:

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 22:13

nie wiem czy mam zainstalowane czy nie, ale ściągnę :slight_smile: chyba nic nie zepsuję jeśli zainstaluję a się okaże że wcześniej nie bylo odinstalowane?

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 22:58

*ściągnęłam ale to zupełnie coś innego. moge wywalić? bo nie jest mi potrzebne.

*ale na stronie hp znalazłam sterowniki do touchpada jeden ma opis: Zawiera sterownik wideo dla płytki dotykowej (Touchpad) w systemach Windows 2000 i Windows XP.

o co chodzi z tym wideo? :smiley:

* drugi ma opis: Pakiet ten zawiera sterownik tabliczki dotykowej (Touchpad) Synaptics, który zawiera zaawansowane funkcje, jak PalmCheck, EdgeMotion, strefy uderzania, podwójne puknięcie, i puknij-by-zaznaczyć.

czy to coś w stylu tego czego szukam?

jakby ktoś mi poodpowiadał to bym była wdzięczna…

edit: jak do tej pory nic mi nie pomaga :frowning: nie mogę znaleźć sterów do mojego modelu…

cześć,

Prawdopodobnie nie potrzeba Ci sterowników.

idź do panel sterowania

nastepnie do myszy,

otworzą Ci sie właściwości myszy,

czwarta zakładka od lewej powinnaś mieć ( scroll, Wheel, albo pokretło ) nei znam Twojej wersji windows

zobaczysz tam dwie opcje pod Scrolling:

górna - [the following number of lines at a time]

właśnie tą powinnaś mieć zaznaczoną a w kratce powinno byc 2 lub 3 ( najlepiej działą)

dolna - [One screen at a time] …ta opcja nie powinna byc zaznaczona.

wcisnij OK i zobacz czy działą.

Jeśli jednak nie bedzie dzialalo, to idz jeszcze raz do panelu sterowania,

znów mysza…piąta zakładka od góry [Hardware]

na dole po prawej jest Properties (właściwości) naciśnij,

druga zakładka od góry [Advanced Settings] (ustawienia zaawansowane)przycisnij

zobaczysz tam trzy opcje w kolumnie - srodkowa [Wheel Detection:]

opuść opcje (beda tam 3) … dolna powinna byc wybrana [Assume wheel is present]…nacisnij OK

sprawdz czy dziala…

Jeśli nadal nie dziala, to idź do panelu…myszy…5-ta zakładka Hardware…

znów na dole Properties…dalej 3 zakładka od góry…Driver (sterowniki)…

2-gi od góry (odśwież sterownik)

teraz na 100% powinno działać

jak nie bedzie to jeszcze mam coś w zapasie… :stuck_out_tongue:

pozdrowienia,

To nie ma nic wspólnego z tym problemem. Mam to odinstalowane a touchpad działa tak jak powinien. Jeśli już to przeinstaluj sterownik z instalki na dysku, która znajduje się w folderze C:\SwSetup\Touchpad. Tam znajdziesz plik setup i go uruchom

hej dzięki robert :slight_smile: przestawiłam to sobie + ktoś mi podał link do odpowiednich sterów w necie i teraz gra i buczy

a te launch buttons odinstalowałam bo mi tylko przeszkadzała dodatkowa ikona w trayu, dzięki :slight_smile:

no właśnie… nie chciałem tu komentować wypowiedzi kolegi grzemeka, ale te HP Quick Launch Buttons to Ci są potrzebne do… niczego :mrgreen:

powodzenia