Tp i dialog w jednym domu?

Witam, na jednym komputerze posiadam internet (neostrada tp 1 mb/s). Na drugim chciałbym posiadać internet, ale z Dialogu 2 mb/s. I moje pytanie brzmi czy jest możliwość uruchomienia dwóch internetów (2 odzielne umowy) w jednym domu?

Proszę o odpowiedź

Jeśli umowy będą podpisywane przez 2 różne osoby, to nie ma problemu, ale wtedy ty musisz napisać symboliczną umowę najmu (np. na 1 zł.), bo ta osoba musi posiadać prawo do lokalu, albo jakąś umowę, która mu/jej pozwala na podłączenie internetu w czyimś domu (w świetle prawa). Chyba, że jesteście małżeństwem to wtedy umowa nie jest wam potrzebna, jeśli mieszkanie nabyliście już po zawarciu małżeństwa, (no chyba, że to będą twoi rodzice, albo krewni :smiley: )

Jeśli mieszkasz sam to możesz mieć problem, bo IMHO operatorzy się na to nie zgodzą.

Ja co prawda mam radiowy, ale przez miesiąc będą dwa (nie TP, ale dwóch loklanych). Więc może i tu można.

To tylko dobra wola operatora, czy się zgodzi czy nie. Jego decyzja.

a jeśli chodzi o samo łącze - to w jaki sposób podłączyć np. modem z dialogu, jeśli numer stacjonarny mam z tpsa?

Musisz mieć 2 linie telefoniczne.

Niestety jest zasada: jedna linia telefoniczna :arrow: jedno łącze internetowe i tego nie przeskoczysz. Dwa modemy czy rotery nie zsynchronizują ci się nawet jeżeli będzie to łącze od jednego dostawcy a co dopiero o dwóch różnych.

fiesta ma rację, mój kumpel miał taki sam pomysł jak Ty, na jednym kompie miał neo (tylko chyba akurat 512 kb/s, a nie 1 mb, ale mniejsza o to…) i chciał zrobić taki sam patent, żeby na drugim pececie mieć net od innego dostawcy, niestety tak się nie dało :wink:

Da się tylko do tego trzeba mieć 2 linie telefoniczne = 2 abonamenty za telefon lub 2x utrzymanie łącza.

Zawsze można rozdzielić łącze za pomocą routera ze switchem i modemem ADSL.

No tak, ale ja zrozumiałem, że koledze chodziło o sytuację z jedną linia tel. na łączu tepsy…