TP-LINK AC1200 Archer C6

Witam. Potrzebuję niedrogiego urządzenia które odbierze sygnał WiFi 5ghz i prześle go dalej po kablu czy ten router TP-LINK AC1200 Archer C6 da radę?

Większość tanich routerów z funkcją powtarzacza WiFi działa tylko w 2.4Ghz.

Na 99% tak: https://static.tp-link.com/2018/201802/20180224/1910012180_Archer%20C1200_UG.pdf
Strona 19

Access Denied :smiley:

AC powinien mieć 2 radyjka, więc teoretycznie powinno się dać zrobić klienta na 2G i AP na 5G lub odwrotnie, ale to Toilet Paper, więc tej funkcji może po prostu nie być w sofcie. Szukaj w opisie czy może być AP Client.

To urządzenie może pracować jako Router lub Acces Point. Tu jest demo: https://emulator.tp-link.com/c6-eu-v2/index.html

Czyli rozumiem że się nadaje?

Moim zdaniem nie. To czego potrzebujesz to u TP-Linka nazywa się “Brigde with AP” i w takim trybie potrafią pracować Acces Pointy TP-Linka, np TL-WA901ND.

1lajk

Hej,

Dokładnie tak, jak piszesz. Ten router działa tylko wtedy, gdy połączenie sieciowe otrzymuje po kablu. Potrzebujesz urządzenia opisywanego jako: “Punkt dostępowy posiada kilka trybów pracy: Punkt dostępowy, Klient, Multi-SSID, Wzmacniacz oraz Bridge z punktem dostępowym…” Na przykład taki - tyle że on nie ma sieci 5GHz, bo TP-Link takich urządzeń już nie robi (występują tylko w standardzie N).

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/access-point/tl-wa801nd/

A patrząc po specyfikacjach routerów TP-Linka większość oferuje tylko dwa tryby pracy: jako router z AP i sam AP. Może więc dobrze byłoby napisać, dlaczego chcesz w taki sposób zmodyfikować sieć? A może lepiej puścić sygnał po sieci elektrycznej?

Pozdrawiam,
Dimatheus