TP-Link Bardzo długa aktualizacja

Ściągnąłem odpowiednią aktualizacje do TP-Linka. Ustawiłem plik ras i kliknąłem Upgrade. Teraz czekam i czekam. Nic się nie dzieje. Karta z upgradem stara się odświeżyć. Chrome monituje “5% przesłano” ale nic od 20 minut się nie dzieje. Gdy wejdę w innej przeglądarce na 192.168.1.1 nic się nie pokazuje. Co robić?

http://192.168.1.1/

Brak odebranych danych

Nie można wczytać strony internetowej, ponieważ serwer nie wysłał danych.

Oto kilka propozycji:

Ponownie załaduj tę stronę internetową później.

Błąd 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Serwer zakończył połączenie bez wysyłania jakichkolwiek danych.

Ja jak aktualizowałem swojego Tp-Link (TL-WR941ND) to ściągałem na PC plik *.bin , taki też plik wskazywałem klikając na Przeglądaj , następnie klik na Upgrade i zawsze aktualizacja firmware przebiegała szybko i bezproblemowo.

Podaj model swojego TP-Linka, sprawdzę jaka jest dostępna aktualizacja do niego.

TD-W8961ND_V1.0_111125

Nie ma tam żadnego pliku bin tylko ras.

Mam wrażenie, że router się zaktualizował tylko nie zrestartował i trzeba zrobić to ręcznie. Z drugiej strony jest napisane, żeby go nie restartować.

Z tego co podałeś to faktycznie wersja firmware 111125 jest najnowszą na stronie TP-Link, jest z 25-11-2011 i jak taką Ci podaje to zapewne aktualizacja przebiegła OK.

Restart routera w niczym nie przeszkadza, jedynie będziesz musiał ponownie go skonfigurować, a uzyskasz pewność że wszystko jest OK.

Zrestartowałem. Wgrałem ponownie. Za drugim razem doszło do 100% i wyświetlił się błąd ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO… The uploaded file was not accepted by the router.

Błąd w przysłaniu pliku, ruter odrzucił plik, na pewno dobry plik ściągasz i aktualizujesz?

Ściąg raz jeszcze, w RAR masz plik ras oraz instrukcje w PDF. Może coś źle zrobiłeś?

http://www.tp-link.com.pl/Resources/sof … 111125.zip

Nie. Wszystko było dobrze. Za drugim razem zadziałało. Ten router jest chyba wadliwy. Co chwile są jakieś błędy, a synchronizacja ADSL działa dopiero po 3-4 restarcie.