TP Link gut? + pytanie

Witam,

Siostra uparła się, żeby podzielić moją Neo na dwa domy, oddalone od siebie o jakieś 20m.

Założenie jest takie, że u mnie stoi router podłączony kablowo do kompa, u niej do kompa kupujemy WiFi na USB.

Pytanie 1: Czy taki zestaw jest dobry i będzie dobrze działał?

http://www.allegro.pl/item485746982_tp_ … _lata.html

http://www.allegro.pl/item485748187_pro … a_usb.html

Pytanie 2: Czy nie będzie przeszkadzało w odbiorze to, że ten adapter WiFi będzie ukryty w głębi biurka (w kącie)?

Pytanie 3: Czy mając taką sieć, można w dowolnej chwili zmienić IP, tak jak na single-neo?

1-czemu nie? ;] Zależne od ścian.

2- jak wyżej, bardziej zależy od ścian i ich grubości.

3-Reebot routera(nie reset-przywrócenie ustawień fabrycznych, a reebot-ponowne uruchomienie). Lub przerwanie routerowi prądu, ew. jeszcze może w nim jest retry connect czy disconnect/connect.

Co do antenki na USB może i wygodna ale ja bym w życiu nie kupił, łatwo uszkodzić złącze czy samą kartę(że b. mała to przeważnie kiepska).

Z mojej strony do zwykłego kompa czyli na PCI TP-Link 551G.

Ja mam ten router pod biurkiem… lezy na jednostce centralnej. Zasięg sięga piętro wyżej, w odległości około 20m i przechodzi przez 4 ściany.

Co do zmiany IP… tak jak mówi Bolo92 , wystarczy zrestartować router i zostanie przydzielone Ci nowe IP.

Ogólnie nie ma żadnych problemów z tym routerem. Jeżeli będą problemy z zasięgiem, możesz w każdej chwili wymienić antenę na mocniejszą.

Dzieki wam

Jeszcze jedno pytanie:

Ostatnio często rozłącza się net (co 10min). Myślicie, że po kupnie routera przestanie? (to może być wina modemu - w końcu za 1zł)

Coś za 1zł nie musi być najgorsze :stuck_out_tongue: Chociaż szwagier miał parę telefonów z Mixa i niby dobre(przeważnie metalowa czy aluminiowa obudowa) ale soft się walił i na gwarancję dawał.

Jak zobaczyć co nie działa dobrze, ominąć router aby zobaczyć czy modem działa dobrze czy nie.

Jeżeli ominiesz router to będziesz bezpośrednio z modemem podłączony, jeżeli by dalej przerywało to modem wymień, a jeżeli dalej by rwało możesz szukać w ustawieniach jakiegoś haczyka czy w systemie jeżeli masz przez WiFi i skonfigurowane przez windowsowski konfigurator. Radziłbym wtedy poszukać programu do karty sieciowej i przez niego skonfigurować połączenie, wtedy on wyłącza usługę(Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej) i windows nie skanuje sieci co jakiś czas, a przeważnie jak komuś rwie połączenie to wina jest tego bo windows skanuje sieci.