TP-link i antena set 16

Witam!

Posiadam ruter TD-W8901G ponieważ kolega który mieszka od mnie dom dalej chce się podłączyć do mojego internetu. Z tej anteny która była w standardzie, u niego jest tylko 20% zasięgu. Mam starą antenę set 16 ( Jest to ta antena http://unitrel.pl/gif/8608.pdf ) Związku z tym pytam się czy jak podłącze tą antenę to zasięg się zwiększy?

Czy nie uszkodzi rutera ?;>

To jest antena kierunkowa typu Yagi. Uszkodzić routera to to nie uszkodzi, ale możesz mieć do czynienia z przesterowaniem sygnału (nadajnik będzie “oślepiać” odbiornik). No i przydałoby się podłączyć po jednej takiej z obu stron, bo Internet jest dwukierunkowy.

Może spróbuj wystawić router z jednej strony, a kartę sieciową z drugiej na parapet, oczywiście w takich oknach, żeby się widziały. Ewentualnie napisz, jaka jest odległość w metrach między budynkami.

Dzięki za podjęcie tematu.

Kolega ma podobną antenę ale nie wiem jakiego typu, ale konstrukcyjnie to też w takiej tubie jest obudowana, ale na pewno inny model. Tak się składa ze z mojego dachu na której jest antena widać tą jego antenę. Czyli co byś mi doradził, próbować podłączyć tą antenę do rutera i sprawdzić u niego zasięg?

A z tym oknem to niestety nie wypali bo jego pokój jest po drugiej stronie.

A jedno pytanie poza marginesem czy blacha przepuszcza te fale wysyłane z anteny ?;>

Raczej nie.

Zależy od odległości między budynkami. Możesz napisać, jaki zysk energetyczny (w dBi) mają te anteny?