Tp-LINK jak dodać MAC telefonu

Witam,

na początku uprzedzam że jestem kompletnym pustakiem jeśli chodzi o kompa  jego ustawienia I PODŁĄCZENIA INNYCH GADŻETÓW.

Mam router TP-LINK TL-WR740N  i HTC Wildfire.  Nie mogę się połączyć z Wi-Fi.

Czytałam na innych forach że trzeba najpierw wpisać MAC telefonu i wyłączyć ewentualnie filtrację adresów MAC w routerze. Tylko że tam jest wszystko po angielsku napisane, próbowałam przetłumaczyć przez google, ale boję się że coś nakręce.

Błagam niech mi ktoś napisze po kolei jak to się robi…

Ja mam co prawda router TP-Link, ale trochę inny niż twój. U mnie robi się to tak: wchodzisz w ustawienia routera, przechodzisz do zakładki “Security” tam odnajdujesz “Mac Filtering” i tam dodajesz adres mac telefonu poprzez “Add New”. Jak chcesz wyłączyć całkowicie filtrowanie mac to przechodzisz do “Security” --> “Firewall” i tam odznaczasz “Enable MAC Address Filtering”. Nic skomplikowanego, przynajmniej u mnie to tak wygląda. :slight_smile:

Hej,

Najprościej wyłączyć filtrowanie MAC w ogóle. Dla osoby, która chce włamać się do sieci, to praktycznie żadne zabezpieczenie - możliwe do złamania w kilkadziesiąt sekund. By dezaktywować filtrowanie MAC, wejdź w ustawienia jak na screenie. Po zapisaniu zmian, uruchom urządzenie jeszcze raz i filtrowanie będzie już dezaktywowane.

83e394921b67.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli ten router podłączałaś Ty i go konfigurowałaś, to filtr MAC nie powinien być domyślnie włączony.

Dzięki za odpowiedzi.

Nie ja podłanczałam tylko gościu od neta.

Filtr jest wyłączony  a ja dalej nie mam neta w tel…co to jeszcze moze byc?

Masz hasło na tej sieci? Telefon został uwierzytelniony? Sprawdź w ustawieniach sieci jaki adres IP dostał telefon.

Hej,

Bardzo możliwe, że źle wpisujesz hasło do sieci WiFi. Przy połączeniu możesz posłużyć się funkcją QSS, nie wiem tylko, czy telefon ją obsłuży. Generalnie wybierasz w telefonie sieć WiFi, z którą się chcesz połączyć, następnie w ustawieniach wybierasz tryb WPS (Push Button), dajesz OK, a następnie na routerze naciskasz przycisk QSS i czekasz na połączenie urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki chłopaki, problem rozwiązałam :slight_smile:

Sprzedałam HTC kupiłam NOKIE  i wszystko śmiga bez problemu :slight_smile: