Tp-LINK jak dodać MAC telefonu


(Fantazja4891) #1

Witam,

na początku uprzedzam że jestem kompletnym pustakiem jeśli chodzi o kompa  jego ustawienia I PODŁĄCZENIA INNYCH GADŻETÓW.

Mam router TP-LINK TL-WR740N  i HTC Wildfire.  Nie mogę się połączyć z Wi-Fi.

Czytałam na innych forach że trzeba najpierw wpisać MAC telefonu i wyłączyć ewentualnie filtrację adresów MAC w routerze. Tylko że tam jest wszystko po angielsku napisane, próbowałam przetłumaczyć przez google, ale boję się że coś nakręce.

Błagam niech mi ktoś napisze po kolei jak to się robi.............


(Face) #2

Ja mam co prawda router TP-Link, ale trochę inny niż twój. U mnie robi się to tak: wchodzisz w ustawienia routera, przechodzisz do zakładki “Security” tam odnajdujesz “Mac Filtering” i tam dodajesz adres mac telefonu poprzez “Add New”. Jak chcesz wyłączyć całkowicie filtrowanie mac to przechodzisz do “Security” --> “Firewall” i tam odznaczasz “Enable MAC Address Filtering”. Nic skomplikowanego, przynajmniej u mnie to tak wygląda. :slight_smile:


(Dimatheus) #3

Hej,

Najprościej wyłączyć filtrowanie MAC w ogóle. Dla osoby, która chce włamać się do sieci, to praktycznie żadne zabezpieczenie - możliwe do złamania w kilkadziesiąt sekund. By dezaktywować filtrowanie MAC, wejdź w ustawienia jak na screenie. Po zapisaniu zmian, uruchom urządzenie jeszcze raz i filtrowanie będzie już dezaktywowane.

83e394921b67.png

Pozdrawiam,

Dimatheus


(roobal) #4

Jeśli ten router podłączałaś Ty i go konfigurowałaś, to filtr MAC nie powinien być domyślnie włączony.


(Fantazja4891) #5

Dzięki za odpowiedzi.

Nie ja podłanczałam tylko gościu od neta.

Filtr jest wyłączony  a ja dalej nie mam neta w tel…co to jeszcze moze byc?


(roobal) #6

Masz hasło na tej sieci? Telefon został uwierzytelniony? Sprawdź w ustawieniach sieci jaki adres IP dostał telefon.


(Dimatheus) #7

Hej,

Bardzo możliwe, że źle wpisujesz hasło do sieci WiFi. Przy połączeniu możesz posłużyć się funkcją QSS, nie wiem tylko, czy telefon ją obsłuży. Generalnie wybierasz w telefonie sieć WiFi, z którą się chcesz połączyć, następnie w ustawieniach wybierasz tryb WPS (Push Button), dajesz OK, a następnie na routerze naciskasz przycisk QSS i czekasz na połączenie urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Fantazja4891) #8

Dzięki chłopaki, problem rozwiązałam :slight_smile:

Sprzedałam HTC kupiłam NOKIE  i wszystko śmiga bez problemu :slight_smile: