Tp link mr3020 problem z z pobraniem ip

(Jaziun) #1

witam

dotychczas używałem mr3020 z modemem z playa

od jakiegoś czasu podpinam neta z kablówki i niby wszystko działa, bo łączę się z lapka i mam dostęp do internetu, ale już telefon czy ps3 nie łapie sieci, komunikuje, że przekroczono czas lub nie można pobrać ip

proszę o pomoc

(janki111) #2

W ustawieniach routera zobacz, ile jest dostępnych adresów IP do przydzielenia. Jeżeli jest tylko 1 i jest on zajęty przez laptop, to reszta nie pobierze.

(Dimatheus) #3

Hej,

:arrow: Jaki adres IP otrzymuje laptop po połączeniu. Podaj wyniki komendy ipconfig -all.

:arrow: Jak poszczególne urządzenia łączą się z routerem - które kablowo, a które po WiFi?

:arrow: Nie masz włączonego filtrowania po adresach MAC kart sieciowych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jaziun) #4

nic przez kabel, tylko wifi w tym lapek, ps3, telefon

http://imageshack.us/photo/my-images/716/k1j.png/

nie wiem co to jest to filtrowanie i jak to sprawdzić

czasami nawet lapek ma trudnosc z siecią tzn. połączy ale jest brak dostępu do neta

(Jimasek) #5

Może jakiś obrazki wrzucisz na forum z konfiguracji portu WAN i ze statusu routera.

(roobal) #6

Ten router nie działa czasem w trybie mostu (bridge) lub nie ma wyłączonej translacji adresów (NAT)?

(Dimatheus) #7

Hej,

Raczej tak, bo laptop dostaje zewnętrzny adres IP. Wychodzi więc na to, że router jest źle skonfigurowany!

Pozdrawiam,

Dimatheus

(roobal) #8

Właśnie na tej podstawie wnioskuję, że router może być źle skonfirowany, dlatego zadałem takie pytanie!