Tp link mr3020 problem z z pobraniem ip

witam

dotychczas używałem mr3020 z modemem z playa

od jakiegoś czasu podpinam neta z kablówki i niby wszystko działa, bo łączę się z lapka i mam dostęp do internetu, ale już telefon czy ps3 nie łapie sieci, komunikuje, że przekroczono czas lub nie można pobrać ip

proszę o pomoc

W ustawieniach routera zobacz, ile jest dostępnych adresów IP do przydzielenia. Jeżeli jest tylko 1 i jest on zajęty przez laptop, to reszta nie pobierze.

Hej,

:arrow: Jaki adres IP otrzymuje laptop po połączeniu. Podaj wyniki komendy ipconfig -all.

:arrow: Jak poszczególne urządzenia łączą się z routerem - które kablowo, a które po WiFi?

:arrow: Nie masz włączonego filtrowania po adresach MAC kart sieciowych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

nic przez kabel, tylko wifi w tym lapek, ps3, telefon

http://imageshack.us/photo/my-images/716/k1j.png/

nie wiem co to jest to filtrowanie i jak to sprawdzić

czasami nawet lapek ma trudnosc z siecią tzn. połączy ale jest brak dostępu do neta

Może jakiś obrazki wrzucisz na forum z konfiguracji portu WAN i ze statusu routera.

Ten router nie działa czasem w trybie mostu (bridge) lub nie ma wyłączonej translacji adresów (NAT)?

Hej,

Raczej tak, bo laptop dostaje zewnętrzny adres IP. Wychodzi więc na to, że router jest źle skonfigurowany!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie na tej podstawie wnioskuję, że router może być źle skonfirowany, dlatego zadałem takie pytanie!